Після 7 травня законопроект "Про якість і безпеку харчових продуктів" буде передано на розгляд Верховної Ради. Це стало можливим після його ухвалення Урядом. Про це, сьогодні, під час прес-конференції "Впровадження світового досвіду в сфері забезпечення якості та безпечності продукції тваринного походження" повідомив Директор департаменту ветеринарної медицини Держветфітослужби Віталій Башинський.

Київ і область "завалять" продуктами

"Законопроект вже вдруге розглядався Кабміном, що ще раз доводить його складність і важливість. Новий закон повністю змінює систему державного контролю і нагляду, тому він є важким не тільки для сприйняття, але й для здійснення", - зазначив Віталій Башинський.

Новий закон, який вступить у дію через рік після прийняття, передбачає створення єдиного державного контролюючого органу на основі Держветфітослужби.

"Державна ветеринарна та фітосанітарна служба вже реформована на папері. На сьогодні ми вже маємо змогу проводити конкурси і набирати кадри. Але всі наглядові контролюючі функції орган зможе виконувати лише спираючись на законодавчі підстави", - підкреслив Директор департаменту.

Агросектор України "тягнеться" до стандартів ЄС

"У нас є відповідний орган – Держветфітослужба, яка забезпечує контроль за якістю продукції. Система єдиного контролю на цілому ланцюгу виробництва продукту визнана світовим досвідом і тому ми вважаємо за необхідне йти саме цим шляхом. Наразі в Україні діє повна система забезпечення контролю якості", - зазначив із цього приводу заступник Міністра аграрної політики та продовольства Олександр Сень.

Наразі вже почався процес оптимізації кількості кадрів. Проте зменшення працівників не вплине на процес контролю за якістю і безпечністю харчових продуктів.

"Раніше кількість працівників, які здійснювали контроль в державі, налічувалося близько 60 тисяч осіб. З прийняттям закону ці функції буде перекладено на 24 тисяч працівників. Від зменшення кількості відповідальних осіб не постраждає споживач, оскільки законопроект регламентує, що відповідальність за неякісну продукцію буде покладено на виробника", - повідомив Віталій Башинський.

Украинские овощи опять "просели" в цене

За порушення законопроекту, який сьогодні ухвалив Уряд, передбачено не тільки накладання штрафів, але й кримінальна відповідальність.

"Згідно законопроекту, який сьогодні ухвалив Уряд, штрафи за введення споживачів в оману, неправильне маркування будуть збільшені в сотні разів. Ці статті вперше за все існування незалежної України з’явилися в кримінальному, адміністративному та процесуальному кодексах. І якщо раніше штрафи могли бути накладені лише на посадову особу підприємства, то тепер у нас з’являється можливість накладати штрафи на юридичних осіб", - зауважив Директор департаменту ветеринарної

Теги: закон апк продукти
Источник: agronews.in.ua/ Просмотров: 2013