Піст на ціни не впливає. Навіть попри те, що деякі українці від м’яса відмовились – його вартість зростає. Приміром, свинина за минулий тиждень додала 5 гривень за кілограм. Та й дешевшати поки що навряд чи буде.

Чим ближче до Великодня, тим більші апетити у торговців. За кілограм свинини вже просять майже 55 гривень. На 10 % більше, ніж тиждень тому. Продавці виправдовуються, мовляв, годувати тварин дуже дорого. Тонна фуражу коштує понад тисячу 800 гривень.

У вітчизняній ковбасі суцільна синтетика >>> дивитися

Віктор, продає свинину:"Ціна формується від того, як ми годуємо свиней. Це ж витрати на корма, плюс дорога. Все це входить у ціну".

Тетяна, тримає худобу: "Перед любим святом. Перед Новим роком, перед Різдвом, Пасхою завжди ціни, на 5 гривень м'ясо дорожчає. Ціни на ринку встановлює покупець. Ходовий товар такий як на свято, він ніколи не залежується. І тому на нього піднімається ціна. А потом на нього немає попиту і ціна зменшується".

Столичні продавці радять ходити за м’ясом увечері. Тоді кілограм свинини можна знайти і за 40 гривень. Та заробляють переважно перекупщики. Адже селянам за кілограм живої свині дають в середньому 20 гривень. Торік продавали взагалі за 11-12. Розцінки зросли, бо поголів’я скорочують. За минулий рік - на 100 тисяч.

Дивіться також: Найпопулярніша їжа у піст

Єлизавета Святківська, аналітик аграрного ринку: "В нас спостерігається взагалі як і у всьому світі такий двох-трьох річний цикл. Зростання обсягів виробництва і відповідно зниження цін, після чого виробники корегують ситуацію. Зменшують маточне поголів’я. Скорочується обсяг виробництва – зростають ціни".

У Мінагропроді запевняють - тримають руку на пульсі. Моніторять близько 700 ринків. А також супермаркети та магазини.

Читайте також: Продовольствие во всем мире дорожает

Микола Присяжнюк, Міністр аграрної політики та продовольства України: "На певний вид продукції ми бачимо зростання. Тобто це на окорок свинний. Ми спостерігаємо зростання. Але в цілому ми чітко проаналізували чим це викликано і хвилювань якихось додаткових в нас це не викликає. І ми переконані, що ці ціни в найближчі тижні повернуться на свою величину".

Щоправда, деякі фахівці стверджують, до травня ціни на свинину зростуть ще на 5-10 %.

Теги: цена мясо стоимость пост агро продовольство
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2608