Український фермер страхувати посіви не поспішає. Убезпечено в державі лише 770 тисяч гектарів. А це приблизно 5% від усіх площ. Приміром, у Канаді показник – 80%. Наші фермери страховикам не дуже довіряють. Кажуть, були часи, коли коштів їм не повертали. Щоправда ті, в кого гіркого досвіду немає, стверджують: економити на якісному убезпеченні не варто.

Посуха, сильні зливи, град, суховій або заморозки. Майже в 60% випадків селяни втрачають врожай через примхи погоди. Від хвороб, бур’янів та шкідників сільгоспкультури страждають менше. Щоб не рахувати збитків, треба співпрацювати зі страховиками. Відповідні послуги для агросектору в Україні надають 15 компаній. До того ж, убезпечивши посіви, зможете швидше отримати кредит у банку. Приміром, щоб були гроші на жнива.

"Банки вимагають застави. Щоб правильно вести бізнес. Але проблема полягає в тому, що дуже багато сільгосптоваровиробників не можуть надати її і відповідно отримати кредит. Агрострахування може бути використане, як застава", - каже керівник програми з розвитку агрострахування Гарі Роше.

Найчастіше вітчизняні фермери убезпечують озиму пшеницю, кукурудзу, соняшник, ячмінь, ріпак та цукровий буряк. До речі, остання культура – найдорожча. За гектар страховки фермеру доведеться сплатити від 400 гривень. Щодо зернових, вартість гектару коливається від 50 до 150 гривень.

"Если мы будем говорить о тарифах, то мы наблюдаем тенденцию к увеличению тарифов. Но это не будет скачок. И те цены, которые сегодня предлагает рынок, они адекватны и, если смотреть на производственные затраты, они могут покупать страховку и быть защищенными", - вважає фахівець із агрострахування Ірина Гринюк.

Фермери порахували: врожайність соняшнику в середньому становить 24 центнери з гектара. Ціни на цю культуру привабливі. Коли зберете гарний врожай, витрати на поліс будуть не значні.

"100 гривен стоит страховой продукт на 1 га подсолнечника. Валового продукта с 1 га фермер, если он выращивает подсолнечник, он имеет от 5 до 10 тысяч гривен с 1 га. Сто гривен - это сколько составляет - 1-2%? Игра стоит свеч", - ділиться досвідом голова фермерського господарства Віталій Львов.

З осені 2010-го фермери уклали зі страховиками 716 угод. Навесні та влітку цього року співпрацювали більш плідно. Підписали майже 2 тисячі договорів. Водночас сплатили аграрії компаніям понад 133 мільйони гривень. Відшкодувати страховикам довелось понад 19 мільйонів. Рівень виплат сягає 70%. Повідомляє телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: страхование аграрии ubr
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 782