Витіснення українських сирів із російського ринку експерти називають "сирним геноцидом". Кажуть, він не пов'язаний із поганою якістю продукту та наявністю у ньому замінників. На потреби молочної промисловості щороку використовують не більше ніж 10 відсотків пальмової олії, що імпортується до України. Набагато частіше вона зустрічається у кондитерських виробах.

Кожен українець щороку споживає три з половиною кілограми пальмової олії. Принаймні у таких обсягах її нині завозять до країни, порахували у консалтингових компаніях. Однак темпи імпорту поступово знижуються. У 2011-му через кордон переправили близько 200 тисяч тонн олії, що на третину менше, ніж рік тому. Із них близько 30-ти тисяч "пішли" на експорт до Росії. Решту використали для власних потреб ринку.

Роман Сластьон, експерт аграрних ринків: "Через те, що різниця в цінах між соняшниковою олією і пальмовою олією скорочується, а це, як відомо, до певної міри замінники, відбувається певне зменшення обсягів імпорту. Наразі ціна на пальмову олію становить близько 1050-1100 доларів за тонну".

Соняшникова - на сто п'ятдесят доларів дорожча. Сири - не основний продукт, де зустрічається пальмова олія. Найчастіше рослинний жир використовують у виробництві згущеного молока або морозива. Однак, така харчова заміна прийнятна лише для людей, що проживають в Азії, кажуть дієтологи. Організми українців та європейців не в змозі без наслідків переварювати пальмову олію у великих кількостях. Це позначиться на здоров"ї через роки.

Оксана Скиталінська, лікар-дієтолог: "Вона порушує ліпідний обмін в організмі. Вона в першу чергу діє на судини. І викликає таким чином атеросклеротичні зміни, і відповідно тягне за собою серцево-судинні захворювання, діабет, онкологічні захворювання і навіть хворобу Альцгеймера. Це вже є, підтверджується багатьма дослідженнями".

Та набагато частіше, ніж у молочній продукції, пальмову олію використовують під час виготовлення кондитерських виробів, печива та чипсів. Тому "сирні війни" називають недобросовісною конкуренцією та бажанням витіснити українські підприємства з російського ринку.

Теги: агрорынок пальмое масло
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2127