За останні 20 років майже півмільйона українців померли так і не передавши паї у спадок. У кращому випадку землею користується спритний фермер. У гіршому - наділи заростають бур’янами. Закон про ринок земель більше не допустить такої ситуації, запевняють експерти. Родючі українські чорноземи виконуватимуть своє справжнє призначення - даватимуть урожаї.

"Проблема в тому, що громадяни, власники цієї землі, сьогодні не можуть розпоряджатися цією землею. Тобто, продати, передати чи взяти кредит під неї. Оцього вони не можуть. Мораторій", - пояснює Анатолій Вовк, голова ВГО "Спілка оцінювачів земель".

За опитуваннями, вже сьогодні готові продати свої ділянки тільки 11% українців. Утім, зробити це їм буде не так просто. У законі прописано, хто не зможе стати новим власником землі: вона залишиться мрією для іноземців. Якщо ж нерезиденти примудряться обійти закон - придбане доведеться продати українцю впродовж року з дня укладання договору. Інакше, угіддя відберуть примусово і виставлять на спеціальному аукціоні. В одні руки віддаватимуть не більше ніж 2100 гектарів. Усе залежить від регіону, де розташована ділянка. Для продавців діятиме так зване переважне право на збут землі.

"Він повинен буде по своїй ціні, яку він назве, пропонувати її купити органам місцевого самоврядування, або державі. Якщо держава відмовиться, він зможе запропонувати цю земельну ділянку орендарю. Тоді сусідам запропонувати. І тільки тоді, як кажуть, може продати кудись наліво", - пояснює Андрій Мартин член ради Асоціації "Земельна спілка України".

Якщо парламент схвалить законопроект, мораторій на продаж землі знімуть уже з початку 2012-го. Утім, збувати наділи одразу не потрібно - радять спеціалісти. Бо можна продешевити. Реальні розцінки на угіддя встановляться аж за кілька років. В уряді прогнозують: гектар коштуватиме близько 19,5 тисяч гривень. Однак навіть ці прайси - мізерні, порівняно із західноєвропейськими. Скажімо, вартість гектара у Польщі та Угорщині - сягає понад 3 тисячі євро, у Франції - ціни доходять аж до 10-ти. І це там, де якість ґрунту значно гірша. Повідомляє телеканал UBR.

Теги: мораторий иностранцы продажа земли ubr
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 701