Що тепліше на вулиці, то більше дешевшатиме городина. Перша молода картопля в Україні з’явиться вже у травні. Проте – "золотою" не буде. Найімовірніше, кілограм коштуватиме не більше ніж 3 гривні. Проти 10-ти торік. Бо на ринок тиснутиме продукція старого врожаю. Яку фермери намагатимуться віддавати за копійки. Адже зіпсується. Схожа ситуація і з капустою. Рання білокачанна обійдеться ледь не вдвічі дешевше проти минулого року.

Андрій Ярмак, аналітик аграрного ринку: "Питання ціни в квітні взагалі стояти не буде. Візьміть хоч скільки там заплатіть. Для багатьох виробників. Тому що утилізація продукції будуть набагато більші затрати нести. А то можна отримати хоч якісь кошти. Приміром, в Європі на сьогоднішній день можна купити овочі або картоплю …безкоштовно".

А ось у наступному сезоні картопля таки подорожчає. Приблизно на третину, припускають аналітики. Адже частина фермерів скоротить площі під цю культуру. І не факт, що так само сприятиме погода.

Тетяна Гетьман, аналітик аграрного ринку: "Но, средняя урожайность снизится. Так как рассчитывать на такие хорошие погодные условия, как были в прошлом году, не придется. Соберут немножко меньше. Тем не менее, предложение будет выше, чем потребностей рынка".

Тож ставки фермери роблять на буряк та моркву. Їх вартість знизилася не так суттєво. Тож посівні площі зростатимуть. Щодо цін – наприкінці червня цього року, коли масово з’явиться рання продукція, за кіло правитимуть від 2,5 гривень.

Теги: экономика овощи агрорынок персональная экономика
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2279