Тепличні овочі подорожчають. Через дорогий газ та холодну зиму аграрії понесли мільйонні збитки. І хоча уже по чали постачати огірки до магазинів, їх собівартість поки що втричі вища, ніж відпускна ціна. Надолужити втрачене підприємці сподіваються наприкінці весни. Кажуть, тоді і вартість почнуть знижувати.

Свіжі огірки на прилавках почали з’являтися всередині лютого. А вітчизняні помідори можна буде купити лише наприкінці березня. Цього року сезон змушені були розпочати на два тижні пізніше, кажуть тепличники. Бо доки температура за вікном знижувалась, ціни на енергоносії збільшували. Блакитне паливо подорожчало у півтора рази, вода – у два, електроенергія – вполовину.

Дивіться також: Свіжі овочі подешевшають до мінімуму

Петро Кирій, головний агроном тепличного комбінату: "Наше господарство спалювало 300 тисяч метрів кубічних газу. Це одна тисячна в цілому від усієї України. На сьогоднішній день ми здаємо кожен день більше 25 тон огірків, то все одно нам не хватає цієї продукції для того, щоб окупити газ".

Цей комбінат площею у 50 гектарів – один із найбільших в Україні. Збитковий сезон він у змозі пережити, каже керівництво. А от дрібні підприємці не потягнуть високих тарифів. Дехто новий сезон розпочав із порожніми теплицями. Експерти кажуть, треба знижувати собівартість продукції.

Олександр Гурицький, експерт центру аграрних технологій: "Вона зменшується на ефективних підприємствах, якщо всі інвестиції направлені на зменшення собівартості, збільшенні якості".

Під час формування ціни овочівники передусім орієнтуватимуться на купівельну спроможність споживачів. Адже навіть під час посту люди ще подумають, чи купувати кілограм огірків за 30 гривень.

Теги: цена овощи агрорынок стоимость продукты питания огород теплица
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1045