Там, де гроші, - дружби немає. Білорусь, Росія та Казахстан закривають свої ринки для українського цукру. Під забороною - вже сир. Україна намагається адекватно захищатися. Заборонила імпорт білоруських молокопродуктів та м’яса. Так уряд відстоює вітчизняних виробників. Проте, чи виграють від такого кроку споживачі, - навіть не поцікавився.

Білоруське згущене молоко, сметана та сир - швидко припали до душі українцям. Якісні та смачні. Як за "Союзу". Тож за останній рік мережа невеликих магазинів суттєво розрослася.

Читайте також: Белорусские продукты захватывают украинский рынок

"А я был в Белорусии недавно. Случайно попробовал. Теперь тут покупаю. Всё свежее всегда", - відкликаються покупці.

Утім ласувати білоруськими молокопродуктами залишилося недовго. Україна закрила для них свої кордони.

Лілія, продавчиня: "Поставка пока така як треба.

UBR: А коли останній день був завозу?

- Вчора.

- І все нормально?

- І все нормально.

- А як якість? люди не скаржаться?

- Не скаржаться зовсім. Хоть дорогий товар, зато якісний".

Їсти таке - не можна. У білоруських молочних товарах фіто-санітарна служба, начебто знайшли ветеринарні препарати. До того ж їх вміст там просто зашкалює. Вітчизняні чиновники запевняють: попереджали білорусів не раз.

Володимир Горжеєв, заступник голови Державної ветеринарної служби: "Ми говоримо про системне порушення зборку державної ветеринарної служби Білорусі. Ми говоримо про те, що в даному випадку державна служба не забезпечує здійснює державного контролю нагляду за тваринами, сировиною та готовою молочною продукцією".

Утім, експерти підозрюють: це відголоски сирної війни. Адже свій ринок для українських сирів слідом за Росією закрила і Білорусь. Як член Митного союзу. Зараз вартість молока на внутрішньому ринку значно впала. Тож Україна вирішила зробити удар у відповідь і перекрила кисень білоруським м’ясомолочникам. До речі, російської продукції на вітчизняних прилавках уже немає приблизно п'ять років.

Теги: молоко продукты питания антибиотики сгущенка беларусские продукты
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2244