Оскільки цього року Україна через сувору зиму втратила 3,2 млн га озимих, відбудеться зменшення обсягів виробництва зернових. Про це сьогодні під час прес-конференції в Житомирі розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк. Про це УНН повідомили у прес-службі Міністерства.

Читайте: Экспорт зерна выжимает последнее

Відповідаючи на запитання про ситуацію із втратою озимих, міністр зазначив: "Загальнодержавна статистика щодо втрати озимих є невтішною. Такий обсяг втрат озимих ми мали в 2003 році – приблизно 5,5 млн га. Цьогоріч ця цифра становить приблизно 3,2 млн га озимих. Тому минулорічний урожай – це скоріш аномалія, ніж закономірність. З одного боку, можна говорити, що природні умови були сприятливими. З іншого боку, аграрій зараз спирається на досягнення науки. Бо українська аграрна наука не стоїть на місці. Сьогодні основне завдання для науки – як зробити баланс для проведення весняно-польових робіт. Цей баланс вже відпрацьований і рекомендований науковцями. Я задоволений тим, що аграрії прислуховуються до цих рекомендацій. Так, певною мірою зменшення обсягів виробництва зернових цього року буде, якщо порівнювати з минулим роком. Але динаміка останніх років показує тенденцію збільшення обсягів виробництва зернових. Ми повинні до 2017 року мати 80 млн тонн зернових".

Читайте: Украина ухудшила мировой пшеничный баланс

"Що стосується ситуації з озимими на Житомирщині – то тут варто, як кажуть, постукати по дереву, бо осінь і весна для цього регіону виявилися сприятливими. Я думаю, що у Житомирщини таких проблем не буде. Звісно, якщо будуть заявки на компенсації втрат озимих, ми допоможемо, тому що Уряд виділив 300 млн грн на ці компенсації", – наголосив М.Присяжнюк.

Читайте: Треть агрофирм замерзшие озимые будут пересеивать соей и масличными

Нагадаємо, у Житомирській ОДА сьогодні відбулася нарада під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства Миколи Присяжнюка за участю керівників обласних служб та управлінь, на якій були розглянуті питання щодо розрахунків за енергоносії, проведення екологічного місячника з благоустрою територій та ходу проведення комплексу весняно-польових робіт.

Теги: экспорт пересев агросектор присяжнюк потери апк озимые урожай зерно озимі
Источник: УНН Просмотров: 1612