Одним із дискусійних моментів переговорів із Євросоюзом про запровадження зони вільної торгівлі залишається питання торгівлі аграрною продукцією.

Про це розповів міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк

За словами міністра, однією з вимог ЄС є відмова українських виробників від використання запатентованих географічних назв.

"Ми повинні не випускати продукцію під назвою "коньяк", "шампанське" тощо. Від нас вимагають відмовитись від випуску вина "кагор". Але ж для православних це є атрибут, і як ми можемо сьогодні в цьому поступитись? Від нас вимагали взяти під захист три тисячі назв географічного походження - ми залишили в цьому списку всього сім", - повідомив Присяжнюк.

"Ми пропонуємо працювати на рівних. Ми обнулимо мита експортні і внутрішні, і сподіваємося, що так само зробить Євросоюз. Звісно, ми зафіксуємо ті обсяги, квоти, які б нам дали можливість вивчити нам ринок європейський, а європейським виробникам - прийти до нас", - сказав він.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: україна єс сільгосппродукція
Источник: Радио Свобода Просмотров: 827