Поки росіяни Президента не оберуть – "сирний конфлікт" не вирішиться. Принаймні такі прогнози роблять вітчизняні аналітики. Щоправда, чекати залишилось не довго. До 4 березня. От тільки українські чиновники налаштовані рішуче. Кажуть, до "аграрної війні" залучать СОТ.

За зіпсовану репутацію потрібно відповідати. Якщо вітчизняні сировари доведуть, що ані краплі пальмової олії у сири не додавали - з росіян можуть вимагати компенсації. Тільки три заводи, яким сусіди показали "червоне світло", забезпечували 40 % українського експорту. Це, щонайменше, 100 мільйонів доларів збитків. Порахували аналітики. Зараз табу наклали вже на 7 підприємств. Тож сума - зросла.

Дивіться також: Україна помститься Росії за сир

Володимир Лапа, директор консалтингової компанії: "Компенсаторні заходи, країна член СОТ має право вводити. При чому, ці компенсаторні заходи вони мають не обов’язково стосуватись сирів. Тобто є якісь економічні втрати. І вони можуть компенсуватись за рахунок будь-якої іншої продукції. Автомобілів".

У Мінагропроді вже відзвітували: будуть скаржитися на росіян у СОТ. Бо втрачають кошти не тільки вітчизняні сировари, а й звичайні селяни. Адже закупівельні ціни на молоко стрімко знижують. Приміром, звичайні господарі за літр сировини отримують, максимум, 2 гривні. В Україні на 10% подешевшає сир, але ненадовго - ВІДЕО.

Микола Азаров, прем`єр-міністр України: "Люди почали втрачати від 30 до 70 копійок на літрі. Це відчутний удар по сімейних бюджетах. І водночас, втрата зацікавленості тримати корів".

Селянам високопосадовці обіцяють допомогти дотаціями. А для виробників сиру – шукають ринки збуту. Приміром – до ЄС. Єдині застороги – товар має бути дуже якісний. Та підходити європейцям за вартістю.

Дивіться також: Наші сири купуватимуть серби

Джон Міллнз, експерт із міжнародної торгівлі: "Якщо ви плануєте щось постачати на європейський ринок, ви повинні виробляти це краще, ніж там уже є на сьогодні".

Нагадаємо, продавати сири Україна не зможе й до Білорусі. Щоправда, там на якість не скаржаться. Пояснюють: відмовили – бо у самИх - перевиробництво. Водночас здешевлення продукту на вітчизняному ринку високопосадовці не обіцяють. Хоча деякі виробники кажуть: найімовірніше - проводитимуть акції. І нікому не потрібні експорті партії – розпродаватимуть удома.

Теги: россия запрет компенсация сыр сырная война сот
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1798