Україні доведеться пересіяти 40% площ озимих. Такий прогноз озвучив президент Асоціації українського клубу аграрного бізнесу Алекс Ліссітса в ефірі Першого ділового каналу.

"Прогноз (уряду) у 20% - дуже оптимістичний. За нашими підрахунками, це буде щонайменше 40%, а можливо, навіть 50%. Це означає, що близько 4 мільйонів гектарів землі треба буде пересіяти. І тут, звісно, виникає питання: чим пересівати, за які кошти, адже в аграріїв ліміт фінансових можливостей майже вичерпаний, і банки на сьогоднішній день не дуже охоче фінансують АПК", - сказав він.

Читайте також: Фермеры жалуются на нехватку денег на посевную

За його словами, аграрії пересіватимуть виключно такими культурами, як кукурудза, соняшник, цукровий буряк та соя, насіння яких вже практично немає на ринках або воно дуже дороге.

Читайте також: Посевная в Украине пройдет в сжатые сроки

Крім того, Ліссітса відкинув припущення, що чиновники блокують агрострахування.

"Якщо подивитися на державний бюджет України щодо АПК, то в останні роки компенсації були настільки мізерні, що не можна говорити про чиновницькі злоумисли. Агрострахування працює виключно у багатих країнах, які можуть забезпечити процентні компенсації", - наголосив експерт.

Читайте також: Минагрополитики: На посевную не хватает 8,5 млрд грн. Деньги будут брать в кредит

Теги: сельское хозяйство озимые агро
Источник: gazeta.ua Просмотров: 1320