В Україні зріють селянські бунти. Восени через гарний врожай пролетіли на картоплі. Чи не єдиний спосіб отримати "живу копійку" на селі - здавати молоко. Однак закупівельники стрімко знижують ціну. Кажуть - самі стали заручниками політичних ігор між Москвою та Києвом. Якщо молоко дешевшатиме – селяни погрожують пустити корів під ніж. На Одещині господарі влаштували акцію протесту.

Мешканці 11 сіл, що на Одещині погрожують вирізати корів. Якщо вартість молока знизиться до 1,5 гривні за літр. Таку ціну чекають уже в березні. Тоді як взимку отримували щонайменше 2 гривні 40 копійок.

Олена Миколаївна, тримає худобу: "Ми хочемо добитись справедливої ціни. І це повинно бути. Колись це повинно случитись. І цим селянам терпець увірвався. Ми не будемо терпіти. Ми піднімемо всю Україну. Подивіться, що це за проізвол. Молоко впало, а чому воно в магазині не падає?"

Якість молока, що збирають із сільського двору – не дуже добра. Пояснюють переробники. Бідкаються, щоб зібрати його підприємства мають витратитись на логістику. Отже, їм вигідніше брати у великих господарствах. До речі, їм пропонують 3,70 за літр. При цьому, селяни стверджують: їхнє молоко - не гірше. А ось закупівельники заробляють на ньому набагато більше, ніж виробники. Бо в договорі ніколи не вказують фіксовану ціну.

Євдокія Байдиш, голова Любашівської райради: "Співпраця молокозаводів із заготівельника і виробником, тобто людьми, які виготовляють молоко не налагоджена. Чому? Тому що молокозаводи повинні бути зацікавлені і в якості і в кількості молока, їм потрібно вивчати ситуацію, і с нашими людьми заключати договора про доставку молока".

Допомогти селянам вкотре обіцяють високопосадовці. А саме – виплачувати дотації. За кожен літр зданого молоко. А це ще додаткових 30-40 копійок. Розібратись із механізмом виплат Микола Азаров доручив голові профільного міністерства.

Микола Азаров, прем`єр-міністр України: "Можна також допомогти здешевленням кормів у селянських господарствах. Водночас, якщо через різницю цін переробники отримують надприбуток – його треба перерозподілити у бюджет".

Нагадаємо, закупівельні ціни на молоко почали падати, коли росіяни заборонили експорт сирів. Тож молокозаводи скоротили закупівлю сировини. Адже планують скорочувати виробництво. Бо дівати продукцію поки нікуди.

Теги: агрорынок молоко бунт селяне страйк
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1528