Росія припинила закуповувати тепличні огірки та томати з України. Українські овочі втратили конкурентоспроможність через високу ціну. Тепер теплиці працюють виключно на внутрішній ринок. На поточному тижні практично був припинений експорт українських огірків і томатів в Росію.

На сьогоднішній день тепличні комбінати працюють тільки на внутрішньому ринку, на ринку РФ українські овочі втратили конкурентоспроможність через високу ціну.

Россия объявила бойкот украинским огурцам

Дійсно, в останні кілька днів ціни на цю продукцію в Росії демонструють впевнене зниження. Так, згідно моніторингу "АПК- Інформ: овочі та фрукти", в порівнянні з минулим тижнем тепличний огірок на російському ринку став дешевше на 35-40%, а помідор впав в ціні на 15-20%. І якщо різкий обвал цін на огірки в основному пов'язаний із сезонним зростанням пропозицій з російських господарств, то по томату головною причиною падіння став дешевий імпорт з Білорусі.

Турция не готова к ЗСТ с Украиной

Зараз у Москві білоруський томат і огірок пропонуються великим оптом практично в одному діапазоні $ 1,8-2,1 за кілограм, тоді як українські виробники не опускають ціни на томат нижче $ 2,2-2,3 за кілограм, а огірок пропонують по $ 2, 6-2,8 за кілограм. Для порівняння: російські теплиці зараз відпускають томат по $ 1,9-2,3 за кілограм, а огірок - по $ 1,7-2,4 за кілограм.

Для України припинення закупівель з боку Росії стало досить неприємною несподіванкою, адже саме на експорті комбінати сподівалися непогано заробити в період поминальних днів та травневих свят.

Як повідомляло "Дело", українські фермери спішно утилізують залишки рекордного врожаю овочів. Ціни на овочі борщового набору і картопля в середньому в 2 рази нижче собівартості.

Теги: украина экспорт овощи
Источник: Аграрная биржа Просмотров: 4173