В Україні можуть вирізати всіх свиней, якщо до нас дістанеться африканська чума. Ця хвороба вже косить тварин на території Росії. Щоправда, поки що купувати м'ясо можна без обмежень, кажуть у Державній ветеринарній службі. Наразі спеціальний режим уже запровадили у Чернігівській, Харківській, Сумській областях, а також у Криму.

Зокрема, за сприяння прикордонних та митних служб посилять нагляд за м’ясною продукцією, яку ввозять до цих регіонів з Російської Федерації. Крім того, усі свиногосподарства в санітарній зоні, переведуть на посилений режим безпеки. А їх працівникам заборонять тримати кабанчиків удома - щоб не поширювати хвороби.

У разі виявлення небезпечних симптомів хоча б у одного поросяти - в двадцятикілометровій зоні поголів’я знищать. Держава обіцяє все компенсувати.

"У нас в Україні є домовленість. У нас підготовлена постанова Кабінету Міністрів, в якій говориться про те, що якщо такі випадки будуть мати місце, то за вилучене свинопоголів’я держава буде компенсувати по риночній ціні за кілограм живої ваги", - підтвердив голова ветеринарної служби України Іван Бісюк.

Теги: украина агрорынок мясо болезнь свиньи скот новости ubr чума
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1299