Кабмін погодив законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин". Документ передбачає обов’язкову ідентифікацію худоби селянами, які займаються розведенням тварин та їхнім утриманням для власного споживання. Також згідно із законопроектом запроваджується групова ідентифікація товарних свиней у господарствах юридичних осіб. За невиконання положень закону на селян та посадових осіб накладатимуть штрафи, пише AgroNews.

Для сохранения природы люди должны есть вдвое меньше мяса

Одним із основних завдань, що ставить перед собою Україна на шляху до Європейського Союзу, є забезпечення безпечності та конкурентоспроможності тваринницької продукції, що виробляється в країні. Для цього Кабмін погодив законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин".

Зокрема, до Закону України "Про ідентифікацію та реєстрацію тварин" внесено зміни, які передбачають обов’язковість ідентифікації та реєстрації тварин, які утримуються та розводяться фізичними особами для власного споживання.

Також запроваджується обов’язкова групова ідентифікація товарних свиней у господарствах юридичних осіб. Це значно зменшить витрати часу та спростить документообіг.

Окрім того, передбачена компенсація послуг з ідентифікації та реєстрації тварин, що утримуються та розводяться у фізичних осіб, які не займаються підприємницькою діяльністю. Це значно полегшить процес ідентифікації на селі. Також Кабмін передбачив штрафні санкції до тих, хто не виконуватиме положення Закону.

Зокрема, Кодекс про адміністративні правопорушення доповнено статтею щодо порушення законодавства з ідентифікації та реєстрації тварин. Вона передбачає санкції за порушення законодавства, а саме − за утримання не ідентифікованих тварин, неподання реєстраційних документів вчасно, забій та переміщення не ідентифікованих тварин тощо. Штраф для громадян становитиме від 3 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а для посадових осіб − від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів. Завдяки матеріальній відповідальності процес ідентифікації прискориться.

Аграрии выступают за отмену 30% пошлины на экспорт скота

Запропоновані зміни дозволять забезпечити простежуваність переміщення тварин та продуктів тваринного походження, що позитивно вплине на епізоотичну ситуацію у країні.

Теги: животноводство кабмин идентификация
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1226
Загрузка...
Загрузка...