Поява великих аграрних компаній змінила ринок праці у цій сфері. Замість робочих рук все більше потрібні технічні та наукові спеціалізовані знання. Що саме змінилось у методах ведення сільського господарства, яких фахівців не вистачає і які перспективи розвитку сільгоспвиробництва в ексклюзивному інтерв'ю UBR.UA розповів координатор проекту АгроШкола асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Олександр Вержиховський

UBR.UA: Як змінився ринок праці у сфері АПК за останні 5 років?

О.Вержиховський: В останні роки, у зв’язку із розвитком великих аграрних компаній, здатних залучити значні інвестиції у модернізацію та розширення виробництва, широко впроваджуються новітні технології, такі як автоматизація контролю за рухом парку техніки за допомогою систем глобального позиціонування GPS, імплементація принципів так званого "точного сільського господарства", обладнання тваринницьких комплексів найновішими системами, що полегшують та пришвидшують виробничий процес (автоматизація доїння, годівлі тощо). Звісно, що у зв’язку з такими змінами у виробництві вимоги до кваліфікації спеціалістів значно зростають. Все частіше, для того, щоб очолити певну виробничу ланку успішного агропідприємства серед інших вимог до кандидата висувається наявність профільної вищої освіти, практики роботи за кордоном, багаторічного досвіду роботи тощо.

Читайте также: Количество занятых в растениеводстве за 5 лет сократилось на треть

UBR.UA: Мешканці села змінюються разом з агросектором?

О.Вержиховський: На жаль, мешканці села не завжди готові до нових потреб агросектору, про що свідчить нестача кадрів у агровиробництві. Як показує дослідження агенції "AgriSurvey", що базується на опитуванні агровиробників, 4 із 10 компаній, що займаються виробництвом сільськогосподарської продукції, відчувають гостру потребу у працівниках середньої ланки. Це, в першу чергу, стосується таких спеціальностей як агроном, зоотехнік, ветеринар, тощо.

UBR.UA: Де можуть селяни отримати нові знання, підвищити свою кваліфікацію?

О.Вержиховський: На жаль, ринок такого роду освітніх послуг наразі ненасичений. Ряд аграрних компаній самостійно організовують різного роду курси з підвищення кваліфікації, але у переважній більшості вони доступні лише для працівників самої компанії, а також у деяких випадках – для талановитих випускників аграрних вузів. Освітні проекти проводять і профільні об’єднання. Один курс, тривалістю понад 20 днів, розбитий на кілька модулів і місяців, може коштувати 8 000 гривень.

UBR.UA: Наскільки вища заробітна плата для кваліфікованого фахівця?

О.Вержиховський: За даними профільної рекрутингової агенції "AgriJob", висококваліфікований працівник середньої виробничої та управлінської ланки у великих аграрних компаніях може розраховувати на заробітну плату 8 000 грн. і вище, що є досить пристойним показником навіть для столиці, не говорячи вже про регіони. Для порівняння, згідно з даними Держкомстату, станом на кінець 2011 року середній рівень заробітної плати у сільському господарстві України становив 1 960 грн.

Читайте також: Украинцы возвращаются из сельского хозяйства в торговлю

Теги: украина фермеры специалисты аграрный рынок
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2246