Закупівельну вартість свинини підвищують. Зараз за кілограм продукції виробники отримують 20-25 гривень. Проти 12-15 торік. Господарі кажуть: просять більш ціну – бо утримувати тварин дорого. Через вартість кормів. Деякі селяни почали вирізати поголів`я. Наразі в Україні понад 7 мільйонів особин. Тоді як у цей період минулого року свиней було майже на 7 відсотків більше.

Єлизавета Святківська, аналітик аграрного ринку: "Це впливає на пропозицію, зараз навіть короткостроково трошки пішли ціни вверх на м'ясо в напівтуша".

На базарі свинина коштує від 45 гривень за кіло. Люди пояснюють, до ринку треба ще довезти. А це – додаткові гроші.

Дивіться також: Киянам продаватимуть м'ясо без націнок перекупників

Світлана, вирощує худобу: "Щоб хоч щось заробити хоча би мінімум 2 туші треба продати. А зараз торгів немає. Ми тушу ледь у день продаємо".

70 гривень за кілограм – така зараз вартість яловичини. Принаймні, на ринках столиці. Продавці кажуть: м'ясо дороге - бо його дуже мало.

Дивіться також: У Білорусі м'ясо вийшло у віртуальний світ

Бідкаються і посередники. Які скуповують м'ясо в селян. Кажуть - зроблять знижку - не покриють вИтрат. Приміром довідка від ветеринара на одне теля коштує понад 100 гривень.

Олена, продає м'ясо: "От дивіться, теля коштує 8 тисяч гривень. Це теля щоб його купити. А в мене тисяча уходить на розходи. А собі, якщо заробите 300-400 гривень, то це 500 потолок на такому теляті можна заробити. Дуже важко".

Дивіться також:М'ясо подорожчає у березні

Подорожчання м'яса - тимчасове. Уже в березні продукт може подешевшати. Адже почнеться піст. А ось у травні – ціна знову почне зростати. Українці підуть на пікніки.

Теги: агрорынок мясо стоимость продукты питания
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1878