У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який посилить конкурентоспроможність українського АПК, мінімізує ризики корупційних дій з боку чиновників та зменшить навантаження на державний бюджет України. Про це UBR.UA повідомили в Українській аграрній асоціації.

Украина в феврале экспортировала 1,67 миллиона тонн зерна

Згідно з повідомленням, у Верховній Раді 5 березня зареєстровано законопроект № 2459 про внесення змін до Закону України "Про зерно та ринок зерна в Україні", спрямований на дерегуляцію ринку зерна.

Активну участь у розробці законопроекту взяли експерти Української аграрної асоціації.

Як вважають в Асоціації, прийняття цього закону буде корисним для ринку, адже він посилить конкурентоспроможність українського АПК, мінімізує ризики корупційних дій з боку чиновників та зменшить навантаження на державний бюджет України.

Законопроект внесено народними депутатами Володимиром Пилипенком, Віктором Бондарем та Олегом Кулінічем.

Ключові ідеї законопроекту:

  • Повернутися до практики безстрокової сертифікації відповідності послуг зерносховищ;
  • Повернутися до практики добровільної сертифікації якості зерна та продуктів його переробки (окрім ситуацій, коли купівля відбувається за кошти державного чи місцевого бюджетів,або якщо цього бажають контрагенти);
  • Вилучити категорії "висівки, макуха і шрот" з визначення поняття "продукти переробки зерна".

Причиною цьому є те, що вони, згідно з Законом "Про відходи" та Українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД), вважаються відходами, тому не потребують сертифікації.

За чинним законом, українські підприємці не можуть торгувати навіть цими відходами без отримання дозволу від чиновників, утримання яких, до речі, фінансується за рахунок українців.

Голова Української аграрної асоціації Володимир Макар вважає, що прийняття цього законопроекту буде позитивним для ринку.

"Ситуація в Україні буде відповідати міжнародній практиці, тому підсилюватиме конкурентоспроможність українських експортерів", - відзначив голова асоціації.

За його словами, в ЄС відсутня обов’язкова перевірка якості зерна, у Російській Федерації вона була скасована у 2011 році, а сертифікація елеваторів взагалі є добровільною.

"Закон мінімізує ризики корупційних дій з боку чиновників", - вважає Макар.

Украинские продукты пользуются большим спросом за рубежом

Також він вважає, що зменшиться навантаження на державний бюджет України через звуження функцій Держсільгоспінспекції та зменшення необхідності її фінансувати.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: зерно рынок либерализация
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1010
Загрузка...
Загрузка...