В Україні цього року прогнозується високий урожай зерна, який, однак, не означатиме здешевшання хліба для споживачів і не гарантуватиме високих прибутків аграріям. Міністерство агрополітики прогнозує у 2011 році урожай на рівні 45 млн. тон зернових, що на 6 млн. тон більше, ніж торік.

Украина тонет в зерне

“Ми очікуємо на добрий врожай попри складні погодні умови", - заявив міністр Микола Присяжнюк. У 2010 році Україна зібрала 39,2 млн. тон зерна при тому, що її внутрішні потреби становлять близько 26 млн. тон. Володимир Лапа, генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу, вважає, що хоча останній тиждень дощі стримують збір урожаю в південних областях і погіршують якість зерна, проте дощова погода — це ліпше ніж посуха, яка була раніше. “Вцілому, ситуація краща, ніж місяць тому, і можна розраховувати на валовий збір 44-45 млн. тонн”, - заявив Лапа в коментарі Kyiv Post.

Украинские аграрии хотят завоевать рынок Иордании

Проте, високий урожай цього року не означатиме здешевшання борошна та хліба, адже уряд і так змусив борошномелів та пекарів тримати ціни, а відтак працювати зі збитками для себе. “Урожай дозволить пекарям відновити рентабельність”, - каже Лапа. “Але дорожчають інші складові виробництва — пальне, мінімальна заробітна плата, тому розраховувати, що знизиться ціна на хліб було би не раціонально”.

Теги: хлеб зерно урожай агро
Источник: agronews.in.ua/ Просмотров: 1110