Європейський Союз звернувся до світової організації (СОТ) Торгівлі із скаргою на дії Росії, яка 4 лютого цього року заборонила імпортувати охолоджене м'ясо з Німеччини, назвавши такі дії з боку РФ необгрунтованими і непропорційними, а також вимагає їхнього негайного скасування. Про це йдеться у скарзі Європейського Союзу, направленій до світової організації Торгівлі, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на Reueters. "Європейський союз різко оскаржує підстави для такого повідомлення (з боку Росії)", - вказано у скарзі ЄС, відправленій до СОТ 8 лютого.

В Украине ввели обязательное идентифицирование скота

У документі йдеться про те, що весь продуктовий експорт за межі блоку відповідає стандартам якості Євросоюзу, умовам імпортерів і міжнародним вимогам. "Європейський союз і його члени докладають усіх розумних зусиль для того, щоб задовольнити вимоги з боку Митного союзу (Росії, Білорусії і Казахстану)", - йдеться у скарзі.

У ній також акцентується увага на розчаруванні ЄС заходами, оголошеними Росією, "які невиправдані ні з технічних, ні з юридичних підстава, і є невідповідними". До таких заходів Росія вдалася на фоні охолодження відносин між Москвою і Берліном, який закликає розширити демократію у РФ і висловлює занепокоєння з приводу ситуації з правами людини.

Російська влада заявила, що заборона, яка набрала чинності 4 лютого, була спрямована на "забезпечення безпеки" поставок охолодженої свинини і яловичини з Німеччини. Мотивуючи свої дії перед світовою організацією торгівлі, Москва заявила, що не бачить "належного контролю" за м'ясом з боку німецької ветеринарної служби, але не конкретизувала свої претензії.

Російські правила імпорту м'яса також піддаються критиці з боку США, які цього тижня вимагали скасувати заборону на поставку американських м'ясопродуктів, яку Москва пояснила незгодою з використанням рактопаміна - визнаної ООН харчової добавки для стимулювання м'язової маси відгодовуваної худоби.

Росія вступила до СОТ у серпні минулого року і негайно опинилася в епіцентрі розглядів з приводу доступу інших членів організації на її ринки, включаючи автомобільний, алкогольний і лісовий. Проте Кремль говорить, що теж незадоволений тим, що вважає дискримінацією з боку ЄС у сфері енергетики.

США требуют снять запрет на ввоз мяса в Россию

Хоча формальне антидискримінаційне розслідування не розпочато, комісар ЄС з питань торгівлі Карел де Гюхт попередив у грудні, що якщо Росія продовжить ту ж лінію, "ми зустрінемося у Женеві", прозоро натякнувши на розгляд у СОТ.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: евросоюз запрет сша мясо
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 817
Загрузка...
Загрузка...