Сніг на овочевих прилавках. Дешева городина з'явиться на ринках ледь не в липні. Доти доведеться їсти дорожче - тепличне та імпортне. Вітаміни ще довго не дешевшатимуть. Вчасно посіяти овочі й висадити розсаду заважає негода. А саме польовий урожай і збиває ціни. Тому дешевих ґрунтових помідорчиків-огірочків цього річ українці скуштують не в червні, а на два-три тижні пізніше.
Витаминный стол весны: Как избежать авитаминоза
Алекс Ліссітса, голова об'єднання аграрного бізнесу : "Скоріше всього, що весни у нас як такої не буде і для того, щоб ми могли справитися з усіма посадками-висадками буде скоріше всього два тижні. Якщо встигнемо, справимося то очевидно що цінових стрибків не буде. Якщо - ні, то цінові стрибки будуть".
Усе ж дефіциту на ринку не буде. Полиці магазинів і базарів завалять тепличними Овочами. Але фермери можуть скористатися ситуацією і потримати ціни довше.
Володимир Лапа, експерт аграрних ринків: " Врожай буде збиратись пізніше, тобто якщо в попередні роки вже в червні ця аграрна продукція масово виходила на ринок і знижувалися ціни, то очевидно в цьому році щонайменше перша половина червня - це ще буде більшою мірою теплична продукція. відповідно це порівняно високий період цін спричинений виробництвом тепличної продукції".
В Украине с началом поста вырос спрос на замороженные овощи и овощные смеси
Вже зараз через снігові замети підвищили розцінки на вітамінну продукцію на 10-20 відсотків. Аби не здіймати "овочевої паніки", в Уряді пропонують організовувати ярмарки. Мовляв, городину там продаватимуть дешевше.