Дешевою городиною українців забезпечать. Обіцяють урядовці. Кажуть, зберігатимемо її належним чином. Взимку не псуватиметься. Отже, ціни зростати не повинні. На початку року сертифікованих складів в Україні було на 550 тисяч тонн. Наразі їх більше.

Ось так зберігається картопля, яку взимку та навесні купуватимуть українці. Лежить бульба у дерев’яних ящиках. Температура у сховищі не повинна перевищувати 3-4 градусів. Буде тепліше – проростатиме. Стане холодно – померзне.

Контролювати температурний режим фахівцям допомагає спеціальна комп’ютеризована система. Коштує близько 5 тисяч євро.

"Задача цього сенсора, чи датчика, це дати температуру, яка є в камері. Температуру самого продукту. В залежності від того, яка температура продукту, виставляється програма і комп’ютер вирішує чи брати повітря з вулиці і вентилювати, чи закривати заслінки і охолоджувати внутрішнім повітрям", - розповідає Микола Гордійчук, що має склад із картоплею.

Зберігати бульбу краще – у ящиках. Тоді втрати не перевищуватимуть 1% за місяць. Щоправда, за одиницю тари місткістю близько тонни доведеться віддати від 600 гривень.

"На даній ділянці виробництва ви можете бачити процес сортування картоплі, де ми відокремлюємо насіннєву фракцію, а також харчову картоплю, яка йде далі до споживача", - розповідає Артем Дмитришен, який вирощує картоплю.

Проте більшу частину картоплі в Україні зберігає населення.

- Бачите, всього хватає. Там картоплі, хто знає скільки…

Важливо зберегти врожай від голодних гризунів.

"Ставлю димушку у відро таке, щоб диміло воно. Продимлюю. І це вже стільки тьфу-тьфу, вже мишей нема", - пояснює пані Олена, що вирощує городину.

Вирішили купити бульби, щоб взимку всій родині вистачило – зверніть увагу на більш пізні сорти. Вони зберігаються навіть до травня. При цьому, дивіться, щоб чорною не була. Та так званих глибоких вічок було менше. Чиститься така краще.

Плануєте зберігати картоплю на балконі - дарма. Як під ковдру не ховай - все одно померзне. До того ж, любить коренеплід приміщення, до якого світло не проникає. Розповідає телеканал UBR.

Теги: запасы картошка сохранение br
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1467