Україна експортуватиме більше зерна. Мито на пшеницю та кукурудзу скасовано. Відповідний закон підписав Віктор Янукович. Аграрії чекають доки його надрукують в урядовій газеті. Тоді документ набуде чинності.

Зернотрейдери порахували: доки діяли митні ставки селяни недоотримали майже 7 мільярдів гривень. Адже закупівельні ціни на злакові рослини знизились. Щонайменше на митну ставку. А це 17 євро на тонні пшениці. Та не менше 20 євро на кукурудзі. Селяни задешево продавати не хотіли. Результат – із початку маркетингового року Україна експортувала лише 4 мільйони тонн зернових. Тоді як Росія – 10. Відтак, до держбюджету не надійшло півтора мільярда доларів.

"Ми дуже вдячні Президенту що він підписав закон, який скасовує мита на цей та на наступний рік. Правда, він залишив мито на ячмінь. Це не була позиція уряду, коли приймалось рішення. В останню хвилину чомусь у Парламенті залишили ячмінь, який потрібен тільки для великих підприємств, які займаються виробництвом м’яса свинини. Вони себе продотували знов за рахунок селян", - заявив президент УАК Леонід Козаченко. Повідомляє телеканал UBR.

Теги: ubr пошлины на зерно. зернотрейдеры
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1098