Европротоколи видадуть усім власникам нових автоцивілок, але тільки тоді, коли бланки з'являться у страховиків. Щоб отримати виплату, документ необхідно правильно заповнити. Інакше компанія нічого не відшкодує. Тому водії побоюються, а охочі скористатися новинкою у чергу не шикуються.

"Волков бояться, в лес не ходить, эта норма уже работает в Европе, в Росии, в Беларуссии, Украина к этому должна когда-то прийти, возможно, будут какие-то шероховатости", - попереджає Сергій Головко, начальник відділу врегулювання збитків.

Оформити ДТП за європротоколом можуть лише водії, які придбали нову автоцивілку. Максимального розміру виплат остаточно не затвердили. Офіційна цифра - 10 тисяч гривень. Але не відомо, як визначати обсяг збитків на місці. Ймовірно, якщо за підрахунками страхової вийде більше, то постраждалий отримає тільки ліміт.

"Ми ж передбачаємо, що по європротоколу будуть лише дрібні пошкодження майнові, людина повинна знати, що вона вкладеться в цих 10 тисяч", - нагадує Іван Гумінський, заступник директора М(Т)СБУ.

Європротокол приживатиметься в Україні мінімум, рік. Доки усі водії не перейдуть на нову автоцивілку. Щоб прискорити процес, моторне транспортне бюро пропонує переукладати чинні угоди. А доки не надійдуть бланки, під час ДТП доведеться викликати даішників. Розповідає телеканал UBR.

Теги: гаи ubr бланки европротокол. страховые компании
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1597