Державна програма розвитку автомобілебудування передбачає компенсацію кредитних ставок на машини українського виробництва. Попередньо відомо, відшкодування зможуть отримати покупці комерційних авто.Таких цьогоріч - майже 9% від загальної кількості. Підприємці переконані: пільгове кредитування треба вводити для всіх без винятку.

"Зрозуміло, треба робити для всіх. Тому що такі бар’єри, вони породжують зловживання. І потім будеш ламати голову, як ці зловживання припинити. Треба робити єдиний механізм - прозорий, зрозумілий", - радить Віктор Лисицький член Ради підприємців при Кабміні.

Для стимулювання розвитку автомобілебудівної галузі, Україні слід переймати закордонний досвід, кажуть аналітики. Приміром, у Росії кілька років діяла програма, за якою покупцям нових машин, що здавали на утилізацію старі, виплачували 50 тисяч рублів. Нам теж потрібно використовувати подібні схеми.

"Что можно назвать из подобных мер, это компенсация по сдаче уже использованных автомобилей в утиль, старых автомобилей в утиль. Также это, например, льготное кредитование самих автопроизводителей", - перераховує аналітик інвестиційної компанії Таїсія Шепетко.

Нині середня ставка за кредитами на авто 16,5%. А з урахуванням державної підтримки, кажуть експерти, вона зменшиться приблизно до 10-11%. Розповідає телеканал UBR.

Теги: ubr отечественный автопром кредиты. ставки
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1114