Порушення правил дорожнього руху фіксуватимуть автоматично. Відповідний законопроект зареєстрували в парламенті. Він також передбачає посилення відповідальності водіїв. Зокрема, зростуть штрафи за перевищення швидкості, недотримання вимог дорожніх знаків і розмітки, правил зупинки, стоянки та проїзду пішохідних переходів.

Українським водіям знову надсилатимуть "листи щастя". Бо порушення правил дорожнього руху мають намір фіксувати автоматично. Для цього використовуватимуть спецкомплекси пристроїв. Вони працюватимуть без втручання ДАІшників. Так хочуть зменшити корупцію.

Сергій Буднік, начальник центру безпеки дорожнього руху МВС України: "На сьогоднішній день нами визначена приблизна кількість місць, які підлягають контролю. Приблизно біля 5 тисяч напрямків, де першопочатково необхідно встановити такі прилади. Про конкретні прилади ми сьогодні не можемо сказати".

Спеціальна техніка визначатиме, яке порушення скоєно, передаватиме дані до загальної бази, оброблятиме їх та друкуватиме постанови про стягнення штрафів. Вартість одного комплексу пристроїв становитиме від 30 до 50 тисяч євро. Фахівці впевнені - якщо система запрацює, треба змусити водіїв платити штрафи.

Василь Зайченко, один із авторів правил дорожнього руху: "Треба приймати нормативні акти - ті ж постанови, ті ж накази Кабміну, які б чітко визначали порядок стягнення штрафу. Треба чітко визначати, що коли людина заплатила в банк, повинен бачити працівник ДАІ, що сплачений штраф. Або ж це робити автоматизованою системою контролю. На сьогодні цього всього немає".

На думку фахівців, працівники ДАІ не повинні складати протоколів про правопорушення. І після встановлення автоматизованої системи інспекторів багато не треба. Також слід удосконалити систему навчання на водія.

Олексій Мочанов, автомобільний експерт: "В первую очередь надо очень сильно ужесточить вопрос выдачи водительских удостоверений и переаттестовать всех тех, у кого сейчас есть права. Потому что человек без образования спокойно может сесть за руль и перекрыть половину города, потому что зимой ему срочно надо было съехать с тротуара".

Дивіться також: "ДАЙчики" радіють: Водії платитимуть штрафи не відходячи від авто

Посилення відповідальності за правопорушення має призвести до зменшення кількості аварій, - кажуть у ДАІ. У лютому штрафи вже підвищили. Зокрема за ненадання переваги в русі маршрутним транспортним засобам і недотримання правил зупинки на смузі для громадського транспорту їх збільшили до 510-680 гривень. Тоді як раніше покарання становило від 425 до 510 грн.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: штраф камера гаи пдр протокол фиксатор
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3202