Страховики хочуть підвищити ліміти відповідальності за автоцивілкою. Нинішні розміри призводять до збитків. Моторне (транспорте) бюро нібито погоджується, але з обіцянками не поспішає. Там кажуть: нашим водіям такий тариф поки що не по кишені.

Ліміти відповідальності за автоцивілкою необхідно підвищити. Вважають окремі страховики. Мовляв, дорогами їздять переважно машини, які коштують щонайменше 15 тисяч доларів. Тож і максимальний розмір компенсації за пошкодження майна повинен бути на рівні 100-150 тисяч гривень.

"Иначе при серьезных дорожно-транспортных происшевствиях пострадавшие не получат соответствующую сумму возмещения, то есть, о каких мы гарантиях и выплатах тогда говорим?", - запитує Вадим Загребной, голова правління страхової компанії.

Якщо ліміти збільшать, автоцивілку повинні будуть оформлювати великі компанії, щоб не виникало раптових банкрутств і не було ошуканих клієнтів, вважають гравці ринку. Тим часом востаннє максимальний розмір відшкодувань підвищували удвічі рік тому. За майнові збитки - до 50 тисяч гривень, а за шкоду життю і здоров'ю - до 100. Водночас базовий тариф зменшили з 291 гривні до 180. Збільшення лімітів означає автоматичне подорожчання поліса.

"Ми би не хотіли покладати такий фінансовий тягар на автовласників, з ростом добробуту громадян, зі збільшеними потребами щодо відшкодування, то ми тоді будемо пропонувати ріст", - обіцяє Володимир Романишин, президент М(Т)СБУ.

В Європі максимальний розмір виплати за одним страховим випадком планують наблизити до 5 мільйонів євро. І мільйон виділятимуть на одного потерпілого. Окрім того, діє індивідуальний підхід до оцінювання людського життя. В нас розробляти таку методику поки що не беруться. До того ж, автоцивілка - соціальний вид страхування. Для тих хто, хоче убезпечити себе повністю, - існує добровільне. Повідомляє телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: страховые компании ubr автоцивилка
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1316