З 18 лютого 2012 року діє новий порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів. Спеціально для UBR.UA розповідає партнер юридичної компанії "Закон Перемоги", адвокат Марина Саєнко.

Згідно з постановою КМУ від 13.02.2012 р. №87 "Про внесення змін до Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів" було внесено деякі зміни.

Відтепер, для державної реєстрації транспортних засобів не потрібні документи, що підтверджують оцінку їх вартості.

Вантажна митна декларація, яка підтверджує правомірність придбання транспортного засобу, або їх складових частин, може бути як на паперовому носії так і в електронному вигляді.

Покупців авто спокушають кредитами>>>ВІДЕО

Також було уточнено, що під час проведення державної реєстрації (перереєстрації) та зняття з обліку транспортного засобу, окрім випадків їх повного вибракування, дослідженню не підлягають нові транспортні засоби, які не зареєстровані підрозділами ДАІ та уповноваженим органом держави-експортера відповідного транспортного засобу.

Огляд транспортного засобу проводиться працівниками підрозділів ДАІ за місцем їх реєстрації, а дослідження здійснюється фахівцями експертної служби МВС, а на письмову вимогу власника транспортного засобу або уповноваженої ним особи - судовими експертами державних спеціалізованих установ, іншими експертами, які атестовані з відповідного виду експертної діяльності та внесені до державного Реєстру атестованих судових експертів.

В Україні надлишок дизпального>>>ВІДЕО

Підставою для державної реєстрації транспортного засобу є технічне завдання виробника на розроблення та узгодження з Центром безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС або державним підприємством "Державний автотранспортний науково-дослідний і проектний інститут" Мінінфраструктури.

Вилучено норму щодо одержання підтвердження з попереднього місця державної реєстрації власникам транспортного засобу видається тимчасовий реєстраційний талон та номерні знаки.

Якщо транспортні засоби перебували в експлуатації за межами України і були зареєстровані у відповідних органах іншої держави, обов’язковим є подання до підрозділів ДАІ реєстраційних або прирівняних до них документів такої держави, але тепер на цих документах не ставиться відмітка про зняття їх з обліку.

У березні бензин знову подорожчає>>>ВІДЕО

Документами про відповідність переобладнаних транспортних засобів вимогам безпеки дорожнього руху є для транспортних засобів, переобладнаних на підприємствах, — свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, видане державним підприємством "ДержавтотрансНДІпроект" або Центром безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС на відповідний вид переобладнання, що подається разом з актом приймання-передачі транспортного засобу.

У разі втрати власником свідоцтва про реєстрацію (технічного паспорта) зняття з обліку транспортного засобу проводиться після видачі нового свідоцтва про реєстрацію, крім випадків зняття з обліку транспортних засобів, які перейшли у власність спадкоємця на підставі свідоцтва про право на спадщину.

Читайте также: Процедура техосмотра упрощена

Теги: авторынок регистрация
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 21158