Кабмін відклав масове встановлення паркоматів в Україні до дня сміху, а також змінив кількість автоматів, якими обов'язково мають бути обладнані парковки. Не менше ніж один на двадцять машин, тоді як раніше пропонували - один на десять. І вже навесні розрахунки за стоянку мають проводити лише у безготівковій формі. Загалом в Україні, максимум, 5% платних парковок обладнані автоматами. У столиці - майже 60 тисяч місць для паркування. Нині встановлено 55 паркоматів на понад тридцяти майданчиках.

Читайте також: Сколько денег нужно на установление паркоматов в Киеве

Ярослав Погрібняк, начальник служби КП "Київтранспарксервіс": "Часу залишилось по суті небагато. Сам процес паркування, не тільки в столиці, він суттєво ускладнюється тим, що більшість водіїв неохоче ставляться до сплати послуг паркування. Відповідно від цього страждає і бюджет, відповідно від цього страждають самі комунальники".

На встановлення паркоматів лише у столиці потрібно близько 20-ти мільйонів гривень. Міська влада планує залучити інвесторів. І встигнути з автоматами до кінця березня. Утім у громадських організаціях кажуть, нові паркомати та розрахунки за паркування у безготівковій формі не зроблять цей ринок прозорим.

Читайте також: Паркоматы на парковках появятся не раньше апреля

Дмитро Гнап, активіст громадського руху: "З 10 гривень, які ви заплатите за годину паркування, байдуже, тому хлопцеві чи в паркомат, тільки 47 копійок є місцевим збором за паркування. А 9, 53 – це плата за послуги з паркування".

Тож більша частина коштів усе одно піде повз міський бюджету. І радять брати приклад із європейських країн. Де за допомогою паркоматів збирають місцеві податки, бо вся плата за стоянку є місцевим збором із власників авто.

Теги: парковка авто паркомат
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1807