Відтепер автомобілісти, які не сиділи за кермом більше ніж рік, не повинні складати іспитів під час обміну водійських посвідчень. Сама процедура подешевшає і коштуватиме не 420, а 310 гривень. А ще в ДАІ радять не бігти по права нового зразка. Ті, які видали до березня цього року, будуть дійсні на території України і за кордоном без обмеження у строках.

"У зв’язку з тим, що ті посвідчення, які були видані до 29 березня 2011 року, вони були видані на підставі норми міжнародної конвенції, яка діяла на той час. А відповідна стаття 43 міжнародної конвенції говорить про те, що посвідчення водія, видані у відповідності до цієї конвенції, є чинними на весь термін їх дії", - попередив заступник начальника департаменту ДАІ МВС України Сергій Буднік.

Не складатимуть іспитів і ті, в кого документи вкрали чи вони зіпсувались під час стихійних лих. Це має підтверджувати довідка з міліції або МЧС. А водіїв, які хочуть відкрити нижчу категорію та отримали посвідчення до 16 березня 2010-го, чекає лише практичний екзамен.

"Якщо після, то процедура трохи складніша, але теж призводить до складання іспиту практичного – мопед або мотоцикл, але перед цим необхідно звернутись до закладу з підготовки водіїв – автошколи – для проходження двадцятигодинного курсу перепідготовки на цю категорію", - пояснює начальник відділу РЕР №2 у Києві Сергій Хмельницький.

А вже наступного року має запрацювати єдина електронна система. Там будуть дані про видані та втрачені водійські посвідчення. А ще про тих громадян, яким заборонили керувати автомобілем через порушення закону. Розповідає телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: обмен ubr права водителя
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2292