З 1 січня 2014 року припиняють дію посвідчення водія, що були видані з використанням зразка бланка, затвердженого органом виконавчої влади Союзу Радянських Соціалістичних Республік. Зазначена вимога міститься у Законі України „Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її соціальний статус” (далі - Закон), що набрав чинності ще 6 грудня 2012 року.  Про це в ексклюзивному коментарі UBR.UA повідомила адвокат, партнер юридичної компанії „Закон Перемоги” Марина Саєнко.

Скласти на права з першого разу в Києві пропонують за $ 300

Всім власникам посвідчень водія, які були видані в колишньому СРСР з розпізнавальним знаком „SU” (Soviet Union), необхідно звернутись до відповідних підрозділів Державної автомобільної інспекції з метою заміни таких посвідчень.

Для заміни водійських посвідчень старого зразку їх власникам потрібно подати до реєстраційно-екзаменаційних підрозділів ДАІ пакет необхідних документів, які перелічила експерт:

- паспорт або  документ,  що  його замінює;

- дві  кольорові  фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см;

- екзаменаційну картку водія (у випадку відсутності екзаменаційної картки водія можна замовити дублікат даної картки, яка зберігається в архіві відповідного підрозділу ДАІ, де особа попередньо складала іспит);

- медичну довідку встановленого зразка про придатність до керування транспортним засобом відповідної категорії;

- квитанції про сплату коштів за бланкову продукцію та послуги Державтоінспекції (орієнтована сплата за обмін посвідчень водія в м. Києві буде становити 200-220 грн. в залежності від рішень ДАІ про вартість адміністративних послуг у відповідних підрозділах МВС).

Марина Саєнко звертає увагу на те, що для заміни „радянських” посвідчень водія на посвідчення нового зразку перескладати іспити не потрібно.

"У власників посвідчень водія „старого” зразка є ще 10 місяців, щоб обміняти зазначені документи на нові. Разом з цим, посвідчення водія, видані до дня набрання чинності цим Законом, є чинними до закінчення строку їх дії та не підлягають обов'язковій заміні", - підкреслює експерт.

Відповідно до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 1993 року № 340 строк дії національного посвідчення водія становить 50 років.

Чинною на сьогодні постановою Кабінету Міністрів України „Про затвердження зразків національних та міжнародного посвідчень водіїв і документів, необхідних для реєстрації транспортних засобів” від 31 січня 1992 року № 47, затверджено Додаток № 1, згідно якого бланки національного посвідчення водія виготовляються з полімерного матеріалу формату IД-1 або з паперу формату розміром 54 х 86 міліметрів згідно із стандартом та після заповнення ламінуються.

Українські водії нарешті перемогли Укравтодор

"Таким чином, посвідчення водія, видані у формі паперової картки і заламіновані, згідно зазначених норм не потребують обов’язкової заміни та є чинними протягом 50 років з моменту їх видачі", - резюмує адвокат.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: закон водительские права условия замена
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 9262
Загрузка...
Загрузка...