Електромобілі для України уже не міф, а реальність. До кінця 2012-го таких на вітчизняних дорогах з’явиться аж сотня. Заряджати їх можна від звичайної розетки. Гарантований термін експлуатації гелевого акумулятора - три роки.

Акумулятори електрокара стійкі до морозів. Завести машину навіть у мінус 28 - не проблема. Утім батарея починає швидше розряджатись. Влітку її вистачає на подолання майже 130-ти кілометрів. Взимку – лише на 90-а.

Час повної підзарядки такого електромобіля 6-8 годин. Їздить він практично безшумно. І головне - не шкідливий для навколишнього середовища.

Раніше такий китаєць боявся українських доріг. Звичні для нас горби і ями інколи призводили до роз'єднання контактів. Навіть на великій швидкості авто могло зупинитися. Цей дефект усунули. Водночас і досі у деяких моделей немає подушок безпеки. А ще у погано працює пічка. Аби не замерзнути, доведеться тепло одягатись. Салон нагрівається максимально до 15-ти градусів. Технічний огляд такого залізного коня обійдеться власнику у 200 гривень. А коштує він, як машина середнього класу - від 125-ти до 180 тисяч гривень.

Де зарядити елктрокар у місті?

Валерій Бурлака, гендиректор автосервісу: "Здесь прежде всего коммерческий интерес. Дело в том, что стоимость бензина - если брать автомобиль с двигателем внутреннего сгорания и стоимость эксплуатации этого автомобиля на электричестве - она выравнивается в течении 3-х лет".

Поки що Україною роз’їжджає лише три електромобілі. До кінця року дилери планують продати ще 100. У деяких державах світу такі авто користуються шаленою популярністю. Наприклад, дороги Франції нині підкорюють майже 70 тисяч машин, що заряджаються від розетки. Утім купувати їх заохочує держава.

Арсеній Абдураїмов, представник компанії-виробника електромобілів: "Есть страны, в которых 20 тысяч евро компенсирует государство при покупке электромобиля. Во многих странах эта дотация составляет от 800 до 3 тысяч евро".

Призначені електромобілі для їзди містом на невеликі відстані й орієнтовані здебільшого на жіночу аудиторію.

Теги: продажа стоимость авторынок электромобили
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3714