Нестерпний трафік - проблема будь-якого мегаполіса. В одних містах із заторами борються будівництвом нових доріг. В інших - великими податками на машини. А ось у Лондоні автошляхи вирішили поділити порівну - між водіями та пішоходами.

Британці експериментів не бояться. У Лондоні в рамках підготовки до Олімпіади вирішили надати рівні права на дорозі водіям та пішоходам. Тест проводять на одній із найзавантаженіших вулиць столиці. Тут організували місця, де одночасно можуть рухатися автомобілі та пішоходи. А позначили їх спеціальною розміткою.

Дивіться також: Нові правила реєстрації автомобілів

Ніколас Браун, член транспортного комітету Лондона: "Цей принцип має значно спростити трафік у місті. Замість встановлення обмежувальних загорож та знаків, просто вирішили протестувати спеціальну розмітку. Вона цілком безпечна для пішоходів та ефективна для водіїв".

Територію на дорозі для людей та машин розділяють каналізаційні люки та ребристі накладки. Саме вони і вказуватимуть водіям, до якої межі можна заїжджати на спільний відрізок траси. Проект поки що тільки випробовують. Його загальна вартість - тридцять п’ять мільйонів доларів. Переважно кошти потрібні на спеціальні стійкі до вологи та бруду фарби.

Читайте також: Чем рискует украинец, покупая битое авто

Марк Спенсер, водій таксі: "Все це може бути гарною практикою. Але в тому випадку, якщо і водій, і пішохід здорові. Але, якщо, приміром, людина, яка йде по дорозі сліпа? Як тоді вона зможе зорієнтуватися на цьому відрізку? Адже на ньому немає, ані тротуарів, ані інших розміток, необхідних для пересування сліпих".

Читайте також: Семь типичных ошибок автолюбителей

За підрахунками адміністрації Лондона, під час проведення олімпійських ігор, столицю Туманного Альбіону відвідають не менше ніж 11 мільйонів туристів.

Теги: авто пдд дороги великобритания машина
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1177