За часи незалежності українці придбали автівок на суму більш ніж 40 мільярдів доларів. Половина коштів пішла за кордон. Закономірно, що іноземний автопром зацікавлений в нашому ринку. В свою чергу Європа вже встигла захистити своїх автовиробників та "застовпила" за собою 20% українського ринку.

Брюсельські домовленості про зведення імпортних мит на автомобілі з Європи до "нуля" обурили національних виробників. Оскільки розуміють, конкурувати якістю буде складно, то хоча б - ціною.

"Сегодня 10% будут без пошлины, превысили 20% - 45 тысяч - ввели защитную меру 10%. Что изменится? Ничего. Украниа, она просто теряет свой автопром", - обурюється Юхим Хазан, віце-президент Асоціації автовиробників України.

Європейські виробники могли б подавати власні заявки на ввезення певної кількість авто і залежно від цього отримувати квоти. Але українські переговорники привезли зовсім інший варіант

"Никаких квот не будет, ничего делиться не будет. Значит постепенно то, что предусмотрено соглашением, постепенное снижение пошлин с 10% до нуля, это будет осуществляться на протяжение десяти лет", - повідомив урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій П’ятницький.

Урядовець додав, що український автопром зможе самостійно впливати на рівень запобіжних заходів, а координаційна рада займатиметься адаптацією директив, які будуть сприяти потребам держави і, відповідно, захищати інтереси автовиробників. Розповідає телеканал UBR.

Теги: ubr пятницкий импортные пошлины украинский автопром
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 840