Україна – чорна дірка для викрадених у Європі авто. Адвокати-міжнародники стверджують, що автомобілі не повертають господарям, а ставлять на баланс міністерств, відомств або ж прописують у приватних гаражах чиновників. Гучна справа навколо машини Олександра Лавриновича це підтверджує. Але, як виявилося, цей випадок не єдиний. Лише у власності Мінюсту - 14 авто з кримінальним минулим. А схему привласнення викрадених іномарок захищає закон.

Купили авто, а воно у базі Інтерполу - його у вас конфіскують. Але в руки законного власника машина не повернеться. Відслідковують викрадені іномарки в першу чергу на митниці. Якщо на момент перетину кордону, машина ще не потрапила до бази, її викриють експерти МРЕВ.

Володимир Соломаха, керівник МРЕВ-6, м. Київ:"При каждой операции с автомобилем, то есть, это первая регистрация, перерегистрация снятие с учета при любой операции автомобиль проходит сверку номеров агрегатов. И по всем базам угон Интерпол угон Украина, документы в розыске. Отсюда мы подаем дела в рай управление, соответственно, ставим машину на штраф майдан".

Зареєстровані машини конфісковують інспектори ДАІ. Успішна робота відео-контролю Рубіж, дозволяє серед потоку авто знаходити викрадені, кредитні, або ж так звані кримінальні.

Читайте також: ДТП на парковке: как найти виновного?

Наталія Варченко, керівник прес-служби ДАІ: "Коли наші екіпажі ідуть по місту і ця система відеконтроль зчитує номерні знаки і коли в поле зору попадає авто яке або в угоні або рахується за державною виконавчою службою, наші працівники зупиняють це авто".

Найцікавіше відбувається на штраф майданчиках. Автомобілі преміям-сегменту не дочікуються власників, вони просто зникають. Винні – митний та кримінальний кодекси, згідно з якими увесь конфіскат законно - стає державною власністю. Далі виконавча служба визначить – продати авто з аукціону чи віддати у користування держ відомствам.

Читайте також: Как в Украине ищут самые крутые авто

Стефан Решко, голова Агентства з повернення викрадених авто:"Осуществлялось ни что иное как легализация. Это касается и органов внутренних дел и прокуратуры и судебной системы и в том числе министерства юстиций как как конечной цепочке".

Сумна статистика свідчить - "регіональні царьки", а тим паче столичні урядовці не готові розлучатися із краденими ВІП автомобілями. За прикладом Мінюсту із 14 машин за 6 років адвокати змогли повернути Європейським власникам усього 2 автомобілі.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: автомобиль авто интерпол угон гаи машина
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3254
Loading...