Автосалони не завжди зливатимуть інформацію про покупців дорогих машин до фінансової розвідки. Їх намагалися змусити робити це, щоб виявляти тіньові заробітки та протидіяти підтримці тероризму. Дані мали передавати Держфінмонтіорингу.

Обов’язково треба було збирати інформацію про клієнтів, які купували автомобілі вартістю понад 150 тисяч гривень. Подібна система із 2002-го діє в банках, щоб запобігти відмиванню доходів, отриманих незаконним шляхом. А ось для автосалонів встановили особливі умови, стверджують у профільному об'єднанні автоімпортерів. Продавці машин передаватимуть відомості про покупців лише у тому випадку, якщо вони викличуть особливу підозру.

Олег Назаренко, гендиректор об'єднання автоімпортерів: "Якщо автосалон продає за рік, наприклад, 5 тисяч автомобілів. То взагалі, уявляєте, з грузовиком потрібно всі договори куплі-продажу. Але визначились, що це все, повторюю, перегиби на місцях. Було чітко прийняте рішення, що автосалони в праві самі вирішувати, чи подавати таку інформацію, чи не подавати".

Теги: продажа авто информация отчет клиент налоговая
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2682