Порядок виплати відшкодування за автоцивілкою змінять. Щойно на повну запрацює оформлення ДТП за європротоколом, відразу почнуть запроваджувати пряме регулювання збитків. А зафіксувати аварійну ситуацію на дорозі без інспектора ДАІ можна буде з 19-го вересня.

До 80% ДТП відбуваються без значних збитків. Усі формальності в таких ситуаціях планують залагоджувати за допомогою євпротоколу. А потім ще й перейти на пряме врегулювання страхових виадків за автоцивілкою. Тобто відшкодовувати збитки потерпілим будуть компанії, які оформили їм поліс. Нині доводиться шукати страховика винуватця.

"Виновник может с целью экономии купить полис гражданской автоответственности в какой-то маленькой компании, которая возможно даже находится не в моем городе, и я должен за ним бегать, судиться. А я застраховал свою ответственность в хорошой компании и не могу воспользоваться ее услугами", - пояснює Олексій Прус, директор з андерайтингу страхової компанії.

Схема прямого врегулювання діє в країнах Європи. Зокрема в Білорусі та Росії, де запроваджували цю процедуру одночасно з європротоколом. Але раптові зміни призвели до виникнення плутанини на ринку, і нині без інспектора оформляють ДТП щонайбільше 10% водіїв. Тому й вирішили не поспішати.

"Ми зараз теж напрацьовуємо, і делегації вивчали досвід, будемо рухатись. Воно показує, що воно ефективно працює в Європі, але, знову ж таки, потрібні деталі розрахунків, потрібна добра воля страховиків", - каже Іван Гумінський, заступник генерального директора М(Т)СБУ.

Пряме врегулювання дозволить значно пришвидшити виплату страхового відшкодування. Нині на це необхідно кілька місяців. Водночас аби система запрацювала, слід скоротити кількість компаній, які оформлюють автоцивілку. Експерти вважають, це ділянка роботи великих гравців ринку. Повідомляє телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: ubr автоцивилка европротокол. страховые компании
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2208