Знижки за автоцивілкою можуть скасувати. Зараз страховики надають їх тим водіям, які не потрапляють у ДТП. Також планують установити мінімум, що отримуватимуть постраждалі. Відповідні зміни містить законопроект, спрямований до парламенту.

Депутати хочуть змінити закон про автоцивілку. Відповідний документ направили на перше читання. Він встановлює мінімум, який страховики виплачуватимуть постраждалим у ДТП. Це будуть 36, 18 чи 12 мінімальних зарплат – залежно від групи інвалідності. Також за кожен день перебування на лікарняному потерпілі зможуть отримати від тридцяти трьох із половиною гривень. Навіть якщо не підтвердять витрат на медикаменти. Планують запровадити й інші новації.

Олена Машаро, голова комітету з тарифної політики МТСБ: "У В закон включена статья о возможности введения так называемого прямого урегулирования убытков. Это именно тогда, когда потерпевший может обратиться не в компанию виновника ДТП, а в ту компанию, с которой он заключил договор страхования своей ответственности".

Також хочуть скасувати коефіцієнт бонус-малус. Тобто знижку чи надбавку до вартості поліса. Зараз людям, які часто потрапляють у ДТП, ціну на нього можуть підвищити у понад два рази. А за кожен рік безаварійної їзди надають дисконт – 5%. Але через запровадження змін витрати більшості водіїв зростуть.

Вікторія Устименко, менеджер зі страхування: "Один-два человека из 50-ти получают возмещение по медицине. Все остальные в основном получают по повреждению машины. В таком случае возрастают убытки тех водителей, которые не попадали в ДТП, потому что они платят ту же сумму, что и водители, которые попадали".

Водночас страховики і надалі матимуть право змінювати агентські комісії. Їх розмір не повинен перевищувати 285 від вартості поліса. Решта суми має надходити до резервів. Саме через порушення цієї вимоги деякі компанії можуть робити неофіційні знижки. Адже розмір агентської винагороди у них сягає навіть шістдесяти процентів.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: авторынок страховка автоцивилка знижки
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1185