"Газпром" повідомив деталі можливої купівлі української труби. Київ оцінив свою ГТС у 20 мільярдів доларів. Водночас хоче щорічну знижку на блакитне паливо - 9 мільярдів доларів в разі створення газотранспортного консорціуму. Про це заявив голова компанії російського монополіста Олексій Міллер на зустрічі із Путіним. Останній зазначив: ГТС України, безумовно, буде затребувана. І доручив керівнику "Газпрому" продовжити переговори в цьому напрямі.

Зазначимо, що останні кілька днів Москва тисне на Київ заявами про наміри продовжити будівництво двох трубопроводів в обхід України. В свою чергу Микола Азаров заявив, якщо компромісу щодо зниження ціни на газ не знайдуть, Київ буде звертатися до міжнародного арбітражу.

Україна готова судитися з Росією >>> відео

Черговий етап перемов між двома країнами відбудеться 15 січня. Натомість політологи до заяв про продаж Україною своєї ГТС ставляться скептично. Мовляв, владі не вигідно віддавати трубу. По-перше, рейтинги підуть донизу, по-друге - офіційний Київ втратить чи не єдиний важіль упливу на Москву.

Теги: газ газпром гтс
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2854