Відро води коштуватиме для населення на 20 сотих копійки дорожче - дві 46. Підстави для зростання цін на житлово-комунальні послуги в Україні є, вважають у Національній комісії. Причини навіть не у російському газові. Зростають ціни на електроенергію, збільшується зарплата персоналу. А це вже 50 відсотків тарифу. Піднімати їх розпочали з води. Уже з березня вона подорожчає на 8 відсотків.

З 1 березня вартість води зросте. Тарифи для громадян збільшать майже на 8 процентів. Таке рішення Нацкомісії з регулювання у сфері компослуг.

Усе через здорожчання електроенергії. За рік вартість струму зросла на 22 відсотки. А у структурі тарифу ресурс становить майже третину. Подають воду до поменшкань та відводять стоки - елктромотори. Тож водоканали накопичують борги понад три мільярди гривень.

Анатолій Михайлістий, директор департаменту тарифної політики Нацкомпослуг: "Енергетичні компанії почали зменшувати обсяги поставок електроенергії до рівня фактичної оплати, що в свою чергу значно знижує якість надання послуг водоспоживання, а відключення ліцензіатів-боржників від електроенергії може призвести до повного припинення надання послуг і виникнення надзвичайної техногенно-екологічної ситуації"

Копійчане зростання тарифів від мільйонних боргів водоканали не врятує, кажуть гравці ринку. Приміром для вінничан, де вода найдешевша, з березня вона коштуватиме гривню 38 копІйок, а водовідведення - гривню. Тоді як собівартість вдвічі більша.

Василь Сиска, директор КП "Вінницяоблводоканал": "Розрахунковий рівень тарифів склав вода - 2 гривні 36 копійок і стічні води 2 гривні 1 копійка. Тут врахований ріст тільки на електроенергію не врахований ріст по заробітній платі, по металу, в тому числі і труби, виріс хлор, реагенти в ціні"

Валерій Саратов, голова Нацкомпослуг: "Сьогодні ми відкорегували цю складову, потім будемо дуже детально вивчати всі інші складові, тому що в свою чергу багато питань в комісії і до підприємств, до складових, до собівартості продукції"

Експерти кажуть, фінансовий стан водоканалів може погіршитись ще й через намір Нацкомпослуг впровадити єдиний соціальний тариф у галузі водопостачання. Для одних він буде меншим від теперішнього. А тут і до банкрутства недалеко.

Дивіться також: Тарифи на ЖКГ: Скільки і за що насправді платять українці

Екс-міністр ЖКГ: Витрати на воду завищені на 60%. Там корупція

Теги: тарифы жкх коммуналка вода
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 4185