У Москві сьогодні - черговий етап газових переговорів. Напередодні обидві сторони визнали: перемови зайшли у глухий кут. За неофіційною інформацією, дійти згоди не можуть щодо вартості вітчизняної ГТС. "Газпром" пропонував купити її за 4 мільярди доларів. На це Київ не погоджується. Експерти кажуть – наша труба коштує не менше $50 млрд

Україна переведе всі ТЕЦ на вугілля. І вже з 2012-го зменшить обсяги закупівлі російського газу до 27 мільярдів кубометрів на рік. Заявив міністр Міненерговуглепрому Юрій Бойко. У "Газпромі" відповіли: Київ може і не відбирати палива. Але платити за нього - зобов'язаний.

Дмитро Марунич, експерт з енергетики: "Заяви про зменшення відбору і фактичні кроки по зменшення відбору не відповідають положенням чинного контракту. І Україні буде достатньо важко довести в Стокгольмському арбітражі, якщо ж Газпром все ж таки подасть відповідний позов, свою правоту. Тому що в контракті чітко написано, що обсяг оплаченого газу на поточний рік складає не 27, а 33,3 мільярди кубічних метрів."

За неофіційною інформацією, головні пристрасті киплять навколо вартості вітчизняної труби. Українська сторона пропонує створити консорціум. Де частка Києва має бути 34 відсотки, Росії та Європи - по 33. Утім, у "Газпрому" - розрахунки інші. Готовий купити половину нашої труби за 4 мільярди доларів. Київ - проти. Експерти радять використовувати європейські розцінки.

Юрій Корольчук, експерт з енергетики: "Це в середньому виходить вартість 1 км - 2, 5 млн доларів. І відповідно вартість тоді лише українських магістральних газопроводів має складати 50 млрд доларів. В принципі і білоруський, і європейський досвід показує, що українська ГТС коштує не 20, 4 мільярди"

Якби Україна своєчасно провела аудит вартості вітчизняної ГТС, нині не довелось би вислуховувати побажання "Газпрому", кажуть фахівці. Чи дійдуть сторони згоди - стане відомо вже у вівторок.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: продажа газпром гтс украины
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 4463
Loading...