Якщо ще років з п'ятнадцять тому головні виробничі процеси на підприємствах лягали на плечі людей, то тепер більшість професійних обов’язків перебрали на себе комп’ютери. Здавалось і травмуватись особливо вже не має де. Проте не все так просто як здається. Безперечно, керувати ризиками і забезпечувати виробничу безпеку на підприємствах з сучасним обладнанням, де питання безпеки розглядаються на етапі проектування виробництва дещо простіше. Проте, що робити там де устаткування відпрацювало по декілька граничних термінів експлуатації? Кваліфікована діагностика і своєчасний ремонт здатні на довгі роки подовжити життя устаткуванню і забезпечити безпечну роботу. Це в компетенції власників.

- Держава має стимулювати роботодавця запроваджувати європейські стандарти оцінки рисків та безпеки виробництва. Фінансування безпеки праці має здійснюватись роботодавцем, та стимулюватись страховиком, - переконаний директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань Юрій МЕЛЬНИКОВ.

Ще одна проблема - приховування роботодавцем нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. За оцінками фахівців, рівень смертності від отриманих на виробництві травм в три рази вищий, аніж зафіксовано в статистичній звітності. Просто більшість випадків травматизму та профзахворювань просто не фіксується, адже за документами робітник на підприємстві не працював. При цьому, тільки за офіційними даними, в Україні в середньому на вісімнадцять випадків травмувань – один зі смертельним наслідком. В Європі цей показник тисяча-тисяча двісті до одного.

- Це свідчить про те, що велика кількість випадків не розслідується. Як наслідок робітники та їх родини втрачають можливість отримати компенсації, - розповідає Перший заступник голови Держгірпромнагляду Геннадій СУСЛОВ.- За радянські часи акти зберігались сорок п’ять років. Людина, що багато років тому отримала травму, яка спричинила втрату працездатності на даний момент мала змогу отримати усі компенсації, пов’язані з виробничою травмою, які гарантує держава. Зараз, нажаль, така можливість відсутня.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: промышленность автоматизация конкурс сми
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1144