Білорусь отримала знижку від "Газпрому". Ціна на природний газ для сусідів складе 164 долари за тисячу кубометрів. Що майже вдвічі менше за нинішню. Повідомив прем'єр-міністр Росії Володимир Путін. Білоруські борги, що виникли перед "Газпромом" в цьому році, реструктуризують.

Натомість сторони домовились, що "Газпром" придбає у власність 100 відсотків акцій "Бєлтрансгазу". За словами російського прем'єра, це дозволить залишити в економіці Білорусі близько двох мільярдів доларів щорічно. Окрім цього Росія надасть Білорусі кредит 10 мільярдів доларів для будівництва атомної станції. За словами вітчизняних енергетичних експертів, це наслідок довготривалої роботи "Газпрому" на ринку Білорусі. Яке загрожує Мінську втратою суверенітету.

Юрій Корольчук, експерт з енергетики: "Це показовий приклад для України. Адже це нас може чекати, якщо ми погодимось на такий варіант, на якому наполягає Росія, це коли 50 відсотків ГТС надається Росії. А 50% ГТС – ділимо з ким хочемо. Чи то собі залишаємо, чи ділимо з європейцями".

Теги: газ газпром беларусь
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 749