У вересні - жовтні 200 тисяч українців отримають акти на землю. Завдання президента. У Держземагентстві кажуть, більшість документів уже давно надруковані. Чиновники не видають їх, бо чекають хабарів.

Уже восени всі, хто стоїть у черзі за актами на угіддя, отримають документи, обіцяють у Держземагентстві.

"Більшість з цих актів, як це не дивно, вона надрукована, але людина чекає в черзі, бо корупціонер чекає, щоб йому занесли хабар. Каварство корупціонерів, воно полягає не тільки в тому, щоб не видавати те, що надруковано, у людини подекуди просто не приймають документи", - розповідає представник Держземагентства Євген Бердніков.

Найчастіше хабарі посадовці беруть за: погодження землевпорядної документації, видачу державних актів і свідоцтв на право власності. З початку року Генпрокуратура порушила 92 кримінальні справи у земельній сфері. Та ефекту не буде, за словами експертів, доки не запровадять належного покарання.

"Розташовані поблизу моря, розмір завданої державної шкоди, яку можна буде стягнути з порушника згідно існуючої методики визначення розміру шкоди, становить 5 тисяч гривень за 1 гектар", - попереджає експерт із земельних питань Олександра Руднєва.

У міжнародній організації боротьби з корупцією порахували: щорічні обсяги оборудок у земельній сфері сягають мільярда доларів. Аби зменшити рівень корумпованості хоча б на третину - потрібно майже 200 мільйонів гривень.

"Створити електронні системи і плюс перекомплектувати штат землеупорядників на місцях, їм треба підвищити трошки зарплату, підняти мотивацію і кваліфікацію, також треба збільшити. Тому що законодавство дуже швидко міняється, а там працюють або дуже молоді спеціалісти, які прийшли заробляти гроші, при чому не в чесний спосіб, або дуже старі, які просто відпрацьовують пенсію", - каже член Міжнародної організації боротьби з корупцією Олексій Хмара.

Результат буде видно вже за два роки після нововведень, прогнозують експерти. Тут очікують мільярд євро можливих додаткових надходжень до бюджету. І це лише за рахунок обороту земель рекреаційної зони. Повідомляє телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: коррупция ubr акты на землю госкомагенство
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1790