Народний депутат України (БЮТ – Батьківщина) Остап Семерак оприлюднив нові докази фіктивності тендера на закупівлю т. зв. "вишки Бойка". Про це йдеться у статті парламентарія "Корупціонери Януковича. "Вишки Бойка", опублікованій у тижневику "Дзеркало тижня".

Бойко просит СБУ найти "заказчика" статьи в газете

Автор нагадує, що в тендері, проведеному державним акціонерним товариством "Чорноморнафтогаз" 1 березня минулого року, брали участь дві компанії – Highway Invest¬ment Processing LLP (Великобританія) та Fal¬co¬na Systems Limited (Нова Зеландія). Переможцем було визнано Highway In¬vest¬ment Processing LLP, з якою "Чорноморнафтогаз" підписав контракт на поставку бурової установки за 400,3 млн. доларів.

Бойко рассказал, кто будет разрабатывать черноморский шельф

Остап Семерак зазначає, що "функціонери "Чорноморнафтогазу" чомусь не обтяжили себе уважним ознайомленням ані із самими учасниками тендера, ані з пакетами їхньої документації", і не виявили, що ці дві фірми прямо пов’язані між собою.

"Передусім, нагадаю, їх пов’язує один цікавий персонаж на ім’я Ерік Ванагельс, – відзначає депутат. – Засновниками Highway є дві офшорні компанії — Ire¬land &Overseas Acqusitions Ltd та Milltown Corporate Services Ltd. Так от, рижанин Ванагельс записаний у документах як власник половини акцій та один із діючих директорів Ireland. Крім того, до 2005 року він фігурував і як керівник Milltown. Одно¬часно цей самий латвієць очолює фірму Inhold Limited у Новій Зеландії, яка є… кінцевим акціонером компанії Falcona".

Добыча газа в Украине: От дефицита к профициту

Остап Семерак пише про "ще один цікавий збіг", який йому вдалося виявити в документації учасників тендера: "і Highway, і Falcona обслуговуються в одно¬му банку — Trasta Komercbanka (Рига)".

Також він зазначає, що в документах обох учасників тендера фігурує ім’я одного нотаріуса зі США — Мері Л. Квінн, яка "займалася і реєстрацією Falcona в Новій Зеландії, і перереєстра¬цією Ireland із Британських Вір¬гінсь¬ких Островів у Белізі".

"Який же тісний, виявляється, цей світ, і як мало в ньому нотаріусів!", – зауважує автор статті.

"Усе це ще раз підтверджує: тендер як такий не проводився. Була лише його імітація", – резюмував Остап Семерак.

Теги: газ бойко черноморнефтегаз шельф вышки
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1250