Ніяких  мільярдних  штрафних  санкцій  за невиконання НАК "Нафтогаз України" умов  контракту з італійським трейдером Italia Ukraina Gas бути не може, тому що дія контракту завершується лише в 2013 році. Про це в ексклюзивному коментарі UBR.UA заявив Михайло Гончар, директор енергетичних програм центра "Номос".

Топ-10 ошибок Януковича на посту президента

"Рішення Стокгольмського арбітражу, як і будь-якої арбітражної інстанції, не має зворотної сили.  Воно відноситься до моменту з часу прийняття арбітражного рішення і до завершення дії контракту.  Тобто до кінця поточного року. Тому, власне кажучи, арбітраж уже з’ясував  обсяг штрафних санкцій за те, що українська сторона  в особі  "Нафтогазу" не виконувала цей контракт з італійським партером, і тому там  фігурує цифра  12 мільйонів доларів. Це  штрафні санкції за невиконання "Нафтогазом" своїх  зобов’язань по контракту починаючи з 2003 і по 2012 рік. Арбітражна інстанція, розібравшись із усіма нюансами, винесла вердикт про штрафні санкції на суму  12 млн.", - заявив експерт.

Михайло Гончар уточнив, що на період від прийняття арбітражного рішення і до завершення  контракту  в 2013 році НАК  "Нафтогаз" зобов’язаний відповідно до контракту виконати свої поставки газу  в обсязі 1,3  млрд. кубометрів. Однак не за ціною 110 доларів, яка була узгоджена в 2003 році, а за тією ціною, за якою сторони домовляться, оскільки  реалії на ринку з 2003 року зазнали змін, уточнив експерт.

"Тобто якихось катастрофічних масштабних наслідків для "Нафтогазу" не передбачається", - підкреслив пан Гончар.  Зі слів експерта, теоретично була можливість розірвати угоду, але українська сторона не використала свій шанс своєчасно.

"Тривалий час українська сторона наполягала на тому, що цей контракт був не чинним чи вона його кваліфікувала як не чинний.  Але у Стокгольмському арбітражі  було проміжне рішення в 2010 році, де в принципі арбітраж визнав цей контракт чинним. НАК "Нафтогаз", оскільки він не вдався до якихось кроків по розторгненню контракту свого часу, мав його виконувати. Арбітраж з’ясував це  ще у 2010 році і  відповідно присудив  ще тоді Україні штрафні санкції в розмірі 12 млн.  Що зараз і підтверджено ще раз", - повідомив Михайло Гончар

Счет на $7 млрд - меньше указанного в контракте

Нагадаємо, 24 грудня 2003 року НАК "Нафтогаз України" підписав контракт з італійською компанією Italia Ukraina Gas  стосовно продажу 13,1 млрд. кубометрів газу за ціною  110 доларів за тисячу кубометрів.  Постачання газу планувалося здійснити в період з 1 січня 2004 по 31 грудня 2013 року в обсязі 1,3 млрд. кубометрів на рік.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: газ нафтогаз италия
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1116
Загрузка...
Загрузка...