Україна цьогоріч не стане третьою в Європі за обсягом споживання скрапленого газу. Визнають аналітики. Він становитиме близько 800 тисяч тонн. Раніше прогнозували - один мільйон. Налякала ціна, кажуть експерти. Хоча останнім часом вартість пропан-бутану на АЗС почала дещо знижуватись. І за підсумками минулого тижня зафіксувалась на рівні 6 гривень 60 копійок.

"На першому місці стає економічне обґрунтування газу, це ціна. Із-за ціни ми маємо таку ситуацію, що споживання залишилось на тому самому рівні, що й минулого року", - зазначає президент Асоціації скрапленого газу Сергій Півень.

Стрімке зростання цін учасники ринку частково пов'язували із затримками імпортного ресурсу на кордоні. Нині його частка - понад 20%. Митники перевіряли товар на підакцизність. Як пояснюють у відомстві, фіскальна конституція значно розширила перелік скраплених газів, що обкладають збором. А визначення якісних характеристик пального впливає на рівень його оподаткування. Наразі кошти до бюджету надходять у повному обсязі. І 80% усіх скраплених газів оформлюють у термін до 10-ти діб.

"90% скраплених газів в цьому році було оформлено зі сплатою акцизного податку. У разі, якщо б такі заходи не вживалися, ми мали б той самий результат, який мали в минулому році, коли всього 27% товарів, скажімо, класифікувалися у правильних кодах", - пояснює начальник управління Державної Митної служби Віталій Зварич.

Тим часом самі трейдери з початку місяця "розігрівали" ціни на ресурс на внутрішніх аукціонах з його реалізації, зазначають учасники ринку. І вартість скрапленого газу перетнула "психологічну межу" - 11 тисяч гривень за тонну. Однак, як прогнозують аналітики, протягом найближчого місяця відбудеться подешевшання. Зокрема, на це вплине сезонний фактор.

"Если цены в августе зашкаливали за 7 гривен, сегодня они приближаются к 6,20-6,00 гривен за литр. Я думаю, что этот баланс цены будет достигнут на уровне 6 гривен за литр на АЗС", - вважає експерт ринку нафтопродуктів Сергій Куюн.

За словами операторів ринку, у високих цінах на ресурс не зацікавлені самі мережі. А на відновлення та зростання ринку скрапленого газу сподіваються вже наступного року. Розповідає телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: сжиженный газ аукционы ubr цена на заправках
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1401