200-230 доларів за тисячу кубів. Саме такою має бути ціна російського газу для України. За словами аналітиків, якщо взяти середню вартість блакитного палива в Європі - 400-450 доларів, відняти сто доларів знижки згідно з харківськими угодами та додаткові витрати на доставку. Вийде приблизно 200. Попереднього тижня з'явилася інформація, що Київ та Москва домовилися про нову ціну. Але згодом у Росії заявили: поки документів не підписали, коментувати нічого.

Україна ризикує втратити свій транзитний потенціал. Усе через бажання отримати дешевий російський газ. Хоча наша держава є одним із його головних постачальників, вона не використовує важелів впливу.

Валерій Боровик, експерт з енергетичних питань: "Ті люди, які ведуть перемовини від імені держави, мають свої приватні інтереси - чи то фінансові, чи то політичні, в залежності від ситуації, в якій хто знаходиться. І, на жаль, ця тенденція у найближчий час не буде поламана".

На думку експертів, Росія не хоче переплачувати за транспортування газу. Тому спекулює на вартості ресурсу для України. Натомість об’єктивна ціна на блакитне паливо мала б становити близько 200-230 умовних одиниць. Це з урахуванням низької транзитної ставки і стодоларової знижки за Чорноморський флот. Підсилюватиме бажання наших чиновників знайти компроміс процес над Тимошенко.

Олександр Тодійчук, президент міжнародного енергетичного клубу: "У нас з’явився специфічний підхід в оцінці результатів переговорів. Я думаю, що ті, хто сьогодні з українського боку підписують або будуть підписувати контракти з Росією, будуть розуміти, що пройде декілька років і не виключається те, що їм теж через суди прийдеться оправдуватися, що їхні дії були оптимальними в цій ситуації".

Нову ціну на газ Україна може отримати вже до кінця цього місяця. Відповідний прогноз озвучив прем’єр-міністр Микола Азаров. Напередодні він заявив: щойно наша держава досягне домовленості, зможе економити близько 500 мільйонів доларів за місяць. Це 6 мільярдів за рік.

Теги: цена украина газ скидки черноморский флот
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 11425