Нині Криму не вистачає електроенергії власного виробництва. За оцінками фахівців Міненерговугілля, приблизно 1400 мегаватів на рік.

Однак у недалекому майбутньому регіон постане перед протилежною проблемою. Коли на півострові зведуть усі заявлені проекти з альтернативної енергетики, Крим отримає надлишок - до 10 мільйонів кіловат-годин за рік. Інвесторам уже видали технічні умови для будівництва додаткових потужностей на 1150 мегаватів. Для спорудження електростанцій ще на дві тисячі - подали заявки.

"Заострили, действительно внимание, очень остро на расчетах. Чтобы действительно юг Украины не остался у нас в таком неудобном положении, когда ветер работает, солнце работает, большие мощности, а резерва у нас не біло горячего", - переймається заступник технічного директора ПАО "Крименерго" Володимир Калашніков.

Потенціал регіону фахівці оцінюють у 70 МВт електроенергії виробленої за допомогою сонця та вітру. Разом з тим мережі півострова зношені на 60%. Україну та Крим з'єднують три лінії з напругою 330 і одна лінія - 220 кіловольтів. Пропускна спроможність їх обмежена - не більше двох тисяч мегаватів за рік. Мережі не спроможні видати понад цієї енергії у суміжні райони України, кажуть вчені. Це Південна та Дніпровська енергосистеми. Де нині не менш бурхливо, ніж у Криму, розвивають альтернативну енергетику.

"Южная часть ОЭС Украины становится избыточной на 20 миллионов мегаватт. Проблема в том, каким образом Крым должен рабо тать? Наверное, южная часть должна работать, скорее всего с нулевым перетоком сечения ОЕС Украина-Крым. Потому что нам эту мощность придётся как-бы выталкивать в Северные районы", - пояснює директор ДВП НДІ "Укренергомережпроект" Олена Лінник.

Це не оптимальний режим роботи для енергосистеми України в цілому, пояснюють фахівці. Тому в майбутньому доведеться прокладати додаткові лінії електромереж. Або ж сонячні та вітряні електростанції працюватимуть не більше, ніж на 40% від запланованої потужності. Розповідає телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: крым ubr переизбыток электроэнергии
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1233